Sisältöön
Avoin yliopisto-opetus Avoin yliopisto-opetus

Viestintätieteiden opinnot

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Ylönen Olliyliopisto-opettaja
- journalistiikan ja viestinnän opinnot
Olli.Ylonen@uta.fiPÄÄT E214040 190 1823
Riihelä Tiinaopintokoordinaattori
- journalistiikan ja viestinnän opinnot
Tiina.Riihela@uta.fiPÄÄT E230050 318 6602
Ohvo Maijaopintokoordinaattori
- suomen kieli (myös suomi toisena ja vieraana kielenä -opintokokonaisuus)
- kirjallisuustiede
- suomen kieli ja kulttuuri
- saksan kieli, kulttuuri ja kääntäminen
Maija.Ohvo@uta.fiPINNI B4048050 318 6653
Lällä Sirjeopintokoordinaattori
- pohjoismaiset kielet
- venäjän kieli, kulttuuri ja kääntäminen
- ranskan kieli
- tsekin kieli
- romanian kieli
Sirje.Lalla@uta.fiPINNI B4099050 318 6638
Aro Maritaopintosihteeri
- espanjan kokonaismerkinnät
Marita.Aro@uta.fiPINNI B4051050 318 6382
Lehtovaara Aatuopintokoordinaattori
- englannin kieli, kirjallisuus ja kääntäminen
- yleinen käännöstiede
Aatu.Lehtovaara@uta.fiPINNI B4060050 509 9270
Lassila Ullaopintokoordinaattori
- informaatiotieteiden opinnot
Ulla.Lassila@uta.fiSJOKI050 549 0420
Söderkultalahti Seijaopintosihteeri
- informaatiotieteiden opinnot
Seija.Soderkultalahti@uta.fiVIRTA 244050 343 5742
Kalevantie 4, 33014 Tampereen yliopisto
puh. (03) 355 111
Ylläpito: avoin@uta.fi
Muutettu: 30.5.2017 8.23 Muokkaa