Sisältöön
tampereen yliopisto: hallinto:
Hallinto - Tampereen yliopistoTampereen yliopistoHallinto - Tampereen yliopisto
Hallinto

Tampereen yliopiston rehtori ja vararehtorit

Liisa Laakso

Rehtori Liisa Laakso

Puh. 03 3551 3600, rehtori@uta.fi
Faksi: (03) 213 4473

Tapaamisesta sovitaan sihteerin kanssa

Rehtorin sihteeri Anu Nikupeteri
Päätalo B207, puh. 050 591 1573, anu.nikupeteri@uta.fi

Harri Melin

Vararehtori Harri Melin

Professori (sosiologia)
Vastuualueena koulutus

Yhteiskuntatieteiden tiedekunta, Linna 5065
puh. 050 420 1526, harri.melin@uta.fi

Katariina Mustakallio

Vararehtori Katariina Mustakallio

Johtaja, yliopistonlehtori (historia)
Vastuualueena kansainvälisyys

Yhteiskuntatieteiden tiedekunta, Pinni B3064
puh. 050 430 7845, katariina.mustakallio@uta.fi

Seppo Parkkila

Vararehtori Seppo Parkkila

Professori (anatomia)
Vastuualueena tutkimus

Lääketieteen ja biotieteiden tiedekunta, ARVO F333
puh. 040 190 1825, seppo.parkkila@uta.fi

 
Kalevantie 4, 33014 Tampereen yliopisto
puh. (03) 355 111
Ylläpito: kirjaamo@uta.fi
Muutettu: 30.8.2017 13.45 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti