Sisältöön
tampereen yliopisto: hallinto: yliopistopalvelut:
Hallinto - Tampereen yliopistoTampereen yliopistoHallinto - Tampereen yliopisto
Yliopistopalvelut
ajankohtaista
Palvelut medialle
Aikalainen

Viestintäpalvelut

Käyntiosoite: Kalevantie 4, C-siiven 2. kerros
Postiosoite: 33014 Tampereen yliopisto
Puh: 050 318 6613
Sähköposti: viestinta@uta.fi

Viestintäpalvelut huolehtii yliopiston keskitetystä ulkoisesta ja sisäisestä viestinnästä. Viestintäpalvelut tuottaa ja ylläpitää erilaisia yliopiston viestintäkanavia, välittää mediatiedotteet sekä auttaa tiedotusvälineitä löytämään yliopistosta eri alojen asiantuntijoita. Viestintäpalvelut toimii yliopiston johdon ja henkilöstön tukena viestinnällisissä kysymyksissä.

» Liity sähköpostilistalle

Henkilöstön yhteystiedot

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Achté Pirjotiedottaja
lehdistötiedotteet
Pirjo.Achte@uta.fiPÄÄT C247050 433 6290
Helin Ailajulkaisusihteeri
Aikalainen-lehden taitto
Aila.Helin@uta.fiPÄÄT C252040 190 1446
Hyvärinen Hannatoimittaja (aikalaisen vastaava toimittaja)Hanna.E.Hyvarinen@uta.fiPÄÄT C210050 509 9015
Kannonlahti KatjaviestintäjohtajaKatja.Kannonlahti@uta.fiPÄÄT C249040 190 1329
Koskela Kyöstimarkkinointikoordinaattori
logot ja graafinen ohjeisto
esitepyynnöt
painotuotteet
Kyosti.Koskela@uta.fiPÄÄT C258050 318 6621
Lankinen TiinaAikalainen-lehden vastaava toimittaja (työstävapaalla 4.7.2016 alkaen)Tiina.Lankinen@uta.fiPÄÄT C210050 318 6629
Laurinolli Heikkitiedetoimittaja
julkisten verkkosivujen uutiset
Heikki.Laurinolli@uta.fiPÄÄT C250050 318 6380
Remus-Lehtinen TaijaalumnikoordinaattoriTaija.Remus-Lehtinen@uta.fiPÄÄT C255050 328 3374
Renvall JonnevalokuvaajaJonne.Renvall@uta.fiPÄÄT C251040 190 4162
Tohka Lauratiedottaja
englanninkielinen tiedotus
Laura.Tohka@uta.fiPÄÄT C245050 318 6683
Simpanen Miayhteyspäällikkö
varainhankinta
Mia.Simpanen@uta.fiPÄÄT C253040 190 1243
Venetjoki Riikkatiedottaja
www-sivuston kokonaisuus
intran ylläpito ja kehitys
Riikka.Venetjoki@uta.fiPÄÄT C246050 318 6693
Väyrynen Ninatiedottaja
sisäinen tiedotus (osa-aikainen)
Nina.Vayrynen@uta.fiPÄÄT C246050 431 0814
Wesslin Tiinatiedottaja
yliopiston tapahtumat: avajaiset, valmistuneidenjuhlat, vuosijuhlat jne.
Tiina.Wesslin@uta.fiPÄÄT C248040 190 1693
 
Kalevantie 4, 33014 Tampereen yliopisto
puh. (03) 355 111
Ylläpito: viestinta@uta.fi
Muutettu: 25.10.2016 12.43 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Opiskelu
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Andor - uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti