Sisältöön
tampereen yliopisto: yhteiskuntatieteiden tiedekunta: opiskelu: oppiaineet (ennen 2012 aloittaneille): hoitotiede: hoitotieteen valtakunnallinen tohtorikoulutusverkosto:
Yhteiskuntatieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoYhteiskuntatieteiden tiedekunta
Hoitotieteen valtakunnallinen tohtorikoulutusverkosto

Administration and the academic board

The coordination of the Finnish Education Network in Nursing Science is located at the University of Tampere, Faculty of Social Sciences. The Networks Academic Board consists of five professors from member universities and a coordinator.

The Academic Board of the Finnish Doctoral Education Network in Nursing Science for 2017-2019:

University

Member of the board

Deputy member


UEF, Department of Nursing Science


Professori Katri Vehviläinen-Julkunen

katri.vehvilainenjulkunen@uef.fi


Professori Hannele Turunen

hannele.turunen@uef.fi

Oy, Nursing Science

Professori Helvi Kyngäs

helvi.kyngas@oulu.fi

Professori Maria Kääriäinen

maria.kaariainen@oulu.fi

TU, Department of Nursing Science

Professori Helena Leino-Kilpi

helena.leino-kilpi@utu.fi

Dosentti Anna Axelin

anna.axelin@utu.fi

ÅA, Department of  Caring Science

Professori Lisbeth Fagerström

lisbeth.fagerstrom@abo.fi

Dosentti Regina Santamäki-Fischer

rsantama@abo.fi

TaY, Nursing Science

Koordinoiva taho

Professori Päivi Åstedt-Kurki

paivi.astedt-kurki@uta.fi

Professori Marja Kaunonen

marja.kaunonen@uta.fi

Year

Student member UTA

Deputy student member 

2017

Eeva Harju

eeva.j.harju@uta.fi

Anni Pakarinen, UTU

ankorh@utu.fi

2018

Eeva Harju

eeva.j.harju@uta.fi

Mira Rajala, OY

mira.rajala@student.oulu.fi

2019

UTA

ÅA

Coordinator

Coordinator Kirsi Lumme-Sandt, University of Tampere (secretery of the board),
email: kirsi.lumme-sandt(at)uta.fi
Secretary Tiina Kangasluoma, University of Tampere
email: tiina.kangasluoma(at)uta.fi
 
Ylläpito: hes.info@uta.fi
Muutettu: 13.11.2017 9.45 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti