Sisältöön
tampereen yliopisto: yhteiskuntatieteiden tiedekunta: yhteystiedot:
Yhteiskuntatieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoYhteiskuntatieteiden tiedekunta

Opetus- ja tutkimushenkilöstö - Kaupin kampus

Biostatistiikka | Epidemiologia | Global Health and Development | Gerontologia | Hoitotiede | Kansanterveystiede | Sosiaalipsykiatria | Sosiaali- ja terveyspolitiikka - Terveystaloustiede - Terveydenhuollon johtaminen - Terveydenhuoltotutkimus | Työterveys

HPV-rokotetutkimus

Henkilön nimeä klikkaamalla aukeaa sivu, joka on henkilön itsensä ylläpitämä.

»
Yhteiskuntatieteiden tiedekunta
» Hallintohenkilökunnan yhteystiedot

Biostatistiikka

» Biostatistiikan ryhmän sivu

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Nevalainen Jaakkoprofessori (biostatistiikka), oppialan vastuuprofessoriJaakko.Nevalainen@uta.fiARVO C317050 318 7272
Autio Reijayliopisto-opettajaReija.Autio@uta.fiARVO C328050 318 7364
Helminen MikabiostatistikkoMika.Helminen@uta.fiARVO D317040 190 1599
Huhtala Heiniyliopisto-opettaja Heini.Huhtala@uta.fiARVO C313040 190 1663
Koivisto Anna-Maijayliopisto-opettajaAnna.M.Koivisto@uta.fiARVO C326040 190 1605
Lilja Ansakoordinaattori (CAST)Ansa.Lilja@uta.fi
Luukkaala TiinatutkijaTiina.Luukkaala@uta.fiARVO D317040 190 1681
Näppilä Turkkadatan hallinnan asiantuntijaTurkka.Nappila@uta.fiARVO C322050 509 9030
Salmelin RailitutkijatohtoriRaili.Salmelin@uta.fiARVO C329040 190 1626
Syrjälä EssitutkimusapulainenEssi.Syrjala@uta.fiARVO C328050 509 9242
Talola Ninayliopisto-opettajaNina.Talola@uta.fiARVO C328040 190 1634

Epidemiologia

» Epidemiologian ryhmän sivu

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Auvinen Anssiprofessori (epidemiologia), oppialan vastuuprofessoriAnssi.Auvinen@uta.fiARVO B335040 190 1640
Nuorti Pekkaprofessori (epidemiologia)Pekka.Nuorti@uta.fiARVO B334040 190 1685
Malila Neaprofessori (syöpäepidemiologia)Nea.Malila@uta.fi
Pukkala Eeroprofessori (epidemiologia)Eero.Pukkala@uta.fi
Virtanen SuviprofessoriSuvi.M.Virtanen@uta.fiARVO D318040 190 1625
Lehtinen Mattitutkimusjohtaja, HPV-rokotetutkimusMatti.Lehtinen@uta.fiAUTTILA 203050 396 9648
Luoto RiittatutkimusjohtajaRiitta.Luoto@uta.fi
Ahonen Suvitutkija, projektipäällikköSuvi.Ahonen@uta.fiARVO D318040 190 1633
Barchuk AntontohtoriopiskelijaAnton.Barchuk@uta.fiARVO C312
Francis MarktohtoriopiskelijaMark.Francis@uta.fiARVO B331050 509 9023
Hakola LeenatutkijatohtoriLeena.Hakola@uta.fiARVO D320050 318 7585
Kemppainen KimmotutkijaKimmo.Kemppainen@uta.fi
Kinnunen TarjayliopistonlehtoriTarja.I.Kinnunen@uta.fiARVO B333040 190 1632
Koreasalo MirvatutkijaMirva.Koreasalo@uta.fiARVO D319-2003 3551 3603
Kovanen LeatutkijaLea.Kovanen@uta.fi
Kyttälä PipsatutkijaPipsa.Kyttala@uta.fiARVO D319-20
Lehtinen-Jacks Susannayliopistonlehtori Susanna.Lehtinen-Jacks@uta.fiARVO B331040 190 1609
Mattila MarkustutkijaMarkus.Mattila@uta.fiARVO D319-20050 509 9018
Nwaru BrighttutkijatohtoriBright.Nwaru@uta.fiARVO C324050 318 7638
Okasha OmartohtoriopiskelijaOmar.Okasha@uta.fiARVO B331050 318 7334
Polkowska AleksandratohtoriopiskelijaAleksandra.Polkowska@uta.fi
Raitanen JanitutkijaJani.Raitanen@uta.fiARVO B318040 190 1686
Riikonen AnnetutkijaAnne.Riikonen@uta.fi
Singh Deependra tohtoriopiskelijaDeependra.Singh@uta.fi
Takkinen Hanna-MaritutkijaHanna-Mari.Takkinen@uta.fi
Talibov MadartohtoriopiskelijaMadar.Talibov@uta.fi
Vo Huu ThuantutkijaHuuthuan.Vo@uta.fi
Åkerlund MaritutkijaMari.Akerlund@uta.fiARVO D318

Global Health and Development

» Global Health and Development ryhmän sivu

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Milén AnneliProfessorAnneli.Milen@uta.fiARVO C330050 318 7770
Perkiö MikkoUniversity InstructorMikko.Perkio@uta.fiARVO C327050 318 6183
Koivu AnnariinaPostdoctoral Researcher & CoordinatorAnnariina.Koivu@uta.fiARVO C311050 509 9160

Gerontologia

» Gerontologian ryhmän sivu

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Jylhä Marjaprofessori (gerontologia), oppialan vastuuprofessoriMarja.Jylha@uta.fiARVO B316040 588 9100
Stenholm Sariapulaisprofessori (tenure track), työstävapaalla 
Aaltonen MaritutkijatohtoriMari.S.Aaltonen@uta.fiATALPA 214040 190 1674
Enroth LindatutkijaLinda.Enroth@uta.fiARVO B322040 190 1647
Forma LeenatutkijatohtoriLeena.Forma@uta.fiARVO B330040 190 1604
Halonen PauliinatutkijaPauliina.Halonen@uta.fi
Jolanki OutitutkijatohtoriOuti.Jolanki@uta.fiARVO C323040 190 1660
Kangasluoma TiinasihteeriTiina.Kangasluoma@uta.fiARVO B324040 190 1649
Lumme-Sandt KirsitutkimuskoordinaattoriKirsi.Lumme-Sandt@uta.fiARVO B321040 190 1606
Nosraty LilytohtoriopiskelijaLily.Nosraty@uta.fiARVO C323050 318 7645
Pietilä IlkkayliopistotutkijaIlkka.Pietila@uta.fiATALPA 216040 190 1638
Pirhonen JaritohtoriopiskelijaJari.Pirhonen@uta.fiARVO B323050 318 7336
Pulkki Juttayliopisto-opettajaJutta.Pulkki@uta.fiARVO B326050 318 6742
Similä ElsiharjoittelijaElsi.Simila@uta.fi
Tiainen KristinayliopistonlehtoriKristina.Tiainen@uta.fiARVO B323040 190 1648

Hoitotiede

» Hoitotieteen ryhmän sivu

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Kaunonen Marjaprofessori (hoitotiede), oppialan vastuuprofessori
- tieteenalayksikön varajohtaja
Marja.Kaunonen@uta.fiARVO C314040 190 1454
Paavilainen Eijaprofessori (hoitotiede)Eija.Paavilainen@uta.fiARVO B329040 190 4079
Suominen Tarjaprofessori (hoitotiede)Tarja.Suominen@uta.fiARVO B313050 574 9723
Åstedt-Kurki Päiviprofessori (hoitotiede)Paivi.Astedt-Kurki@uta.fiARVO C315050 595 4516
Aho Anna Liisayliopisto-opettaja Anna.L.Aho@uta.fiARVO B312040 190 1448
Harju EevatohtoriopiskelijaEeva.J.Harju@uta.fiARVO B319050 318 7632
Ikonen RiikkatohtoriopiskelijaRiikka.E.Ikonen@uta.fi
Joronen KatjayliopistonlehtoriKatja.Joronen@uta.fiARVO C320040 190 1225
Koivula Meeriyliopistonlehtori Meeri.Koivula@uta.fiARVO B309040 190 1455
Kylmä Jariyliopistonlehtori Jari.Kylma@uta.fiARVO B311040 190 1456
Leppäkoski TuijaprojektipäällikköTuija.Leppakoski@uta.fi
Nieminen Irjayliopisto-opettajaIrja.Nieminen@uta.fi
Palonen Mirayliopisto-opettaja Mira.Palonen@uta.fiARVO B322040 190 1451
Peräaho HannaprojektipäällikköHanna.Peraaho@uta.fi
Rantanen Anjayliopisto-opettaja Anja.Rantanen@uta.fiARVO C310040 190 1452
Reunanen HeidiprojektipäällikköHeidi.Reunanen@uta.fiARVO B319050 509 9090
Roos Merviyliopisto-opettajaMervi.Roos@uta.fiARVO B325040 190 1450
Törnävä MinnatohtoriopiskelijaMinna.Tornava@uta.fi
Vuorenmaa MaarettutkijaMaaret.Vuorenmaa@uta.fiARVO C311040 190 1457

Kansanterveystiede

» Kansanterveystieteen ryhmän sivu

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Rimpelä Arjaprofessori (kansanterveystiede), oppialan vastuuprofessoriArja.Rimpela@uta.fiARVO B315050 569 8285
Koivusilta Leenaprofessori (terveyden edistäminen)Leena.Koivusilta@uta.fiSEINÄJOKI050 430 7985
Doku DavidtutkijatohtoriDavid.Doku@uta.fiARVO C319050 509 9009
El-Amin SalmatutkijaSalma.El-Amin@uta.fi
Katainen Anuyliopistonlehtori Anu.Katainen@uta.fiARVO B314050 318 7629
Kinnunen JaanatutkijaJaana.M.Kinnunen@uta.fiARVO B327040 190 1667
Lindfors PirjoyliopistotutkijaPirjo.Lindfors@uta.fiATALPA 213040 190 1688
Linnansaari AnututkijaAnu.Linnansaari@uta.fiARVO B327050 318 7735
Minkkinen JaanatutkijaJaana.Minkkinen@uta.fiARVO B318050 318 7671
Ojajärvi AnniyliopistonlehtoriAnni.Ojajarvi@uta.fiARVO B314050 318 7629
Pere LassetutkimusapulainenLasse.Pere@uta.fiARVO B318040 190 1676

Sosiaalipsykiatria

» Sosiaalipsykiatrian ryhmän sivu

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Pirkola Samiprofessori (sosiaalipsykiatria), oppialan vastuuprofessoriSami.Pirkola@uta.fiARVO B338050 318 7267
Fröjd SariyliopistonlehtoriSari.Frojd@uta.fiARVO B337040 190 1623
Kurki-Kangas LeenatutkimusapulainenLeena.Kurki-Kangas@uta.fi
Nurmela Kirstiyliopisto-opettajaKirsti.Nurmela@uta.fiARVO B328040 190 1603
Sarre KaritakurssikoordinaattoriKarita.Sarre@uta.fi

Sosiaali- ja terveyspolitiikka / Terveystaloustiede / Terveydenhuollon johtaminen / Terveydenhuoltotutkimus

» Sosiaali- ja terveyspolitiikan sivu
» Terveystaloustieteen sivu
» Terveydenhuollon johtamisen sivu
» Terveydenhuoltotutkimuksen sivu

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Suutala Elinaprofessori (terveydenhuollon johtaminen), oppialan vastuuprofessoriElina.Suutala@uta.fi
Rissanen Pekkaprofessori (terveystaloustiede)Pekka.Rissanen@uta.fiARVO B339040 729 2988
Saari Juhoprofessori (sosiaali- ja terveyspolitiikka)Juho.Saari@uta.fiARVO C316040 828 1027
Keskimäki Ilmoprofessori (terveydenhuoltotutkimus)Ilmo.Keskimaki@uta.fi
Booth NeilltohtoriopiskelijaNeill.Booth@uta.fi
Chydenius MiisatohtoriopiskelijaMiisa.Chydenius@uta.fi
Eskelinen NikoprojektitutkijaNiko.Eskelinen@uta.fi
Forma LeenatutkijatohtoriLeena.Forma@uta.fiARVO B330040 190 1604
Jarvala TiinatutkijaTiina.Jarvala@uta.fiARVO C324050 318 6751
Jolanki OutitutkijatohtoriOuti.Jolanki@uta.fiARVO C323040 190 1660
Jones MarjaanatutkijaMarjaana.Jones@uta.fiARVO C312
Klavus JantutkijatohtoriJan.Klavus@uta.fi
Kokkinen LauriyliopistonlehtoriLauri.Kokkinen@uta.fi
Konu AnneyliopistonlehtoriAnne.Konu@uta.fiARVO B336040 190 1614
Kurkela OllitohtoriopiskelijaOlli.Kurkela@uta.fiARVO B326050 509 9170
Nwaru ChiomatohtoriopiskelijaChioma.Nwaru@uta.fiARVO B328050 318 7637
Parviainen Heliyliopisto-opettajaHeli.Parviainen@uta.fiARVO C318050 420 1516
Pietilä IlkkayliopistotutkijaIlkka.Pietila@uta.fiATALPA 216040 190 1638
Rantala RiittakoulutussuunnittelijaRiitta.Rantala@uta.fiARVO C318040 190 1645
Räsänen TiinatutkijaTiina.Rasanen@uta.fi
Saari KariprojektitutkijaKari.Saari@uta.fi
Saloranta AnnasuunnittelijaAnna.Saloranta@uta.fiARVO D321-24050 417 7295
Tynkkynen Liina-KaisatutkijatohtoriLiina-Kaisa.Tynkkynen@uta.fiATALPA 212040 190 1675

Työterveys

» Työterveyden ryhmän sivu

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Nygård Clas-Håkanprofessori (työterveys), oppialan vastuuprofessoriClas-Hakan.Nygard@uta.fiARVO B340050 586 5959
Uitti Jukkaprofessori (työterveyshuolto ja työlääketiede)Jukka.Uitti@uta.fiARVO E176050 318 7359
Atkins SallaprojektipäällikköSalla.Atkins@uta.fiARVO E176050 318 7787
Karinen Heikkiyliopisto-opettaja Heikki.Karinen@uta.fiARVO C321040 190 1610
K.C. PrakashtohtoriopiskelijaPrakash.Kc@uta.fiARVO B325050 509 9158
Liukkonen Virpikliininen opettaja (työterveyshuolto)Virpi.Liukkonen@uta.fiARVO E176050 421 1072
Neupane SubastutkijatohtoriSubas.Neupane@uta.fiARVO C319040 190 9709
Parviainen Heliyliopisto-opettajaHeli.Parviainen@uta.fiARVO C318050 420 1516
Repo Johannayliopisto-opettajaJohanna.M.Repo@uta.fi
Siukola AnnatutkijatohtoriAnna.Siukola@uta.fiARVO B330050 318 7749
Valve Päiviyliopisto-opettajaPaivi.Valve@uta.fi


HPV-rokotetutkimus

» Papilloomavirusrokotetutkimuksen sivut

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Lehtinen MattitutkimusjohtajaMatti.Lehtinen@uta.fiAUTTILA 203050 396 9648
Pukkala Eeroprofessori (epidemiologia)Eero.Pukkala@uta.fi
Eriksson TiinatutkimuskoordinaattoriTiina.Eriksson@uta.fiAUTTILA 210050 395 1150
Natunen KaritutkimuskoordinaattoriKari.Natunen@uta.fiAUTTILA 211050 345 6956
Vänskä SimopekkayliopistotutkijaSimopekka.Vanska@uta.fi
Bly Annevastaava tutkimushoitajaAnne.Bly@uta.fiKOTKA050 362 8674
Harjula Katjavastaava tutkimushoitajaKatja.Harjula@uta.fiAUTTILA 202050 310 0888
Heikkilä Kaisavastaava tutkimushoitajaKaisa.Heikkila@uta.fi
Hokkanen Marivastaava tutkimushoitajaMari.J.Hokkanen@uta.fiAUTTILA 204050 395 1172
Huhtinen Leilavastaava tutkimushoitajaLeila.Huhtinen@uta.fiTURKU050 462 7383
Ikonen Marjavastaava tutkimushoitajaMarja.Ikonen@uta.fiLAHTI050 462 7380
Karttunen Heidivastaava tutkimushoitajaHeidi.Karttunen@uta.fiKUOPIO050 395 1151
Knuuti Kaijavastaava tutkimushoitajaKaija.Knuuti@uta.fi
Nummela Mervivastaava tutkimushoitajaMervi.Nummela@uta.fiRAUMA050 362 7095
Veivo Ullavastaava tutkimushoitajaUlla.Veivo@uta.fiKEMI050 396 9650
 
Ylläpito: hes.info@uta.fi
Muutettu: 22.6.2017 8.59 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Opiskelu
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Andor - uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti