Sisältöön
tampereen yliopisto: yhteiskuntatieteiden tiedekunta: yhteystiedot:
Yhteiskuntatieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoYhteiskuntatieteiden tiedekunta

Professorit

Yhteiskuntatieteiden tiedekunta
Terveystieteet

Professorit
Emerita / Emeritus

Henkilön nimeä klikkaamalla aukeaa sivu, joka on henkilön itsensä ylläpitämä.

Professorit

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Auvinen Anssiepidemiologian professoriAnssi.Auvinen@uta.fiARVO B335040 190 1640
Jallinoja Piiaprofessori (terveyssosiologia)Piia.Jallinoja@uta.fiARVO C323050 437 7047
Jylhä Marjagerontologian professoriMarja.Jylha@uta.fiARVO B316040 588 9100
Kaunonen Marjahoitotieteen professoriMarja.Kaunonen@uta.fiARVO C314040 190 1454
Keskimäki Ilmoterveydenhuoltotutkimuksen professori, osa-aikainen (20 %)Ilmo.Keskimaki@uta.fi
Malila Neasyöpäepidemiologian professori, osa-aikainen (20 %)Nea.Malila@uta.fi
Nevalainen Jaakkobiostatistiikan professoriJaakko.Nevalainen@uta.fiARVO C317050 318 7272
Nuorti Pekkaepidemiologian professoriPekka.Nuorti@uta.fiARVO B334040 190 1685
Nygård Clas-Håkantyöterveyden professoriClas-Hakan.Nygard@uta.fiARVO B340050 586 5959
Paavilainen Eijahoitotieteen professoriEija.Paavilainen@uta.fiARVO B329040 190 4079
Pirkola Samisosiaalipsykiatrian professoriSami.Pirkola@uta.fiARVO B338050 318 7267
Pukkala Eeroepidemiologian professori, osa-aikainen (20 %)Eero.Pukkala@uta.fi
Rimpelä Arjakansanterveystieteen professoriArja.Rimpela@uta.fiARVO B315050 569 8285
Rissanen Pekkaterveystaloustieteen professoriPekka.Rissanen@uta.fiARVO B339040 729 2988
Saari Juhoprofessori (sosiaali- ja terveyspolitiikka)Juho.Saari@uta.fiARVO C316040 828 1027
Stenholm Sarigerontologian apulaisprofessori (tenure track), työstävapaalla 
Suominen Tarjahoitotieteen professoriTarja.Suominen@uta.fiARVO B313050 574 9723
Virtanen Suviepidemiologian professori, osa-aikainen (10 %)Suvi.M.Virtanen@uta.fiARVO D318
Åstedt-Kurki Päivihoitotieteen professoriPaivi.Astedt-Kurki@uta.fiARVO C315050 595 4516


Emerita- / Emeritusprofessorit

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Hakama Mattiprofessori, emeritus (epidemiologia)Matti.Hakama@uta.fi
Hervonen Anttiprofessori, emeritus (gerontologia)Antti.Hervonen@uta.fi
Joukamaa Mattiprofessori, emeritus (sosiaalipsykiatria)Matti.Joukamaa@uta.fi
Lehto Juhaniprofessori, emeritus (sosiaali- ja terveyspolitiikka)Juhani.S.Lehto@uta.fi050 372 1942
Rantalaiho Liisaprofessori, emerita Liisa.Rantalaiho@uta.fi
 
Ylläpito: soc.info@uta.fi
Muutettu: 20.1.2017 12.44 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti