Sisältöön
tampereen yliopisto: kirjasto: aukioloajat ja yhteystiedot:
Tampereen yliopiston kirjastoTampereen yliopisto Tampereen yliopiston kirjasto

Toimipaikat

Linna

Kirjasto Linnassa

Katuosoite Kalevantie 5 
Linna-kirjasto sijaitsee keskustakampuksella Linna-rakennuksessa.


Puhelimet
Lainaus, neuvonta ja tietopalvelu 040 190 9696
Kaukopalvelu 040 190 4109

Arvo

Kirjasto Arvossa

Katusoite Lääkärinkatu 1 
Arvo-kirjasto sijaitsee Kaupin kampuksella Arvo-rakennuksessa (Taysin alueen kartta).

  • Tutustu Arvoon: Pohjakartta
  • Keskustasta bussit 1, 8 ja 28. Lähin pysäkki Hoitokoti, toinen pysäkki Taysin  jälkeen.

Puhelimet
Lainaus, neuvonta ja tietopalvelu 040 190 4236
Kaukopalvelu 040 190 4240

Sähköpostiosoitteet
Asiakaspalvelu kirjasto@uta.fi
Tietopalvelu tietopalvelu@uta.fi
Kaukopalvelu Linna-kirjaston.kaukopalvelu@uta.fi ja Arvo-kirjaston.kaukopalvelu@uta.fi
Lainojen uusinta uusinnat@uta.fi
Hankintaehdotukset e-lomakkeella
Kurssikirjahankinnat e-lomakkeella
Osoitteenmuutokset tayk.osoitteenmuutos@uta.fi tai e-lomakkeella
Tutkielma-asiat tutkielmat@uta.fi
Avoin tiede ja Open Access oa@uta.fi

Aukioloajat

Sanomalehtilukusali

Katuosoite Päätalo, Kalevantie 4 (keskustakampuksen kartta)
Aukioloajat

chat error
 
Kalevantie 5
PL 617
33014 Tampereen yliopisto
Ylläpito: kirjasto@uta.fi
Muutettu: 15.2.2017 16.29 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Opiskelu
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Andor - uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti