Yhteystiedot ja asiantuntijat

Laboratoriopalvelut
PL 100
33014 Tampereen yliopisto
late@uta.fi
 
Käyntiosoite: Arvo-rakennus, Arvo Ylpön katu 34, 33520 Tampere
Laskutusosoite 
 
Kannettu posti tulee perille osoitteella Henkilön nimi / Laboratoriopalvelut, PL 100, 33014 Tampereen yliopisto.

Johtaja

Petteri Malkavaara (c) Jonne Renvall
PetteriMalkavaara
johtaja
Petteri.Malkavaara@uta.fi
050 318 7487

Varajohtaja

Anja Rovio (c) Jonne Renvall
AnjaRovio
laboratoriopäällikkö
Anja.Rovio@uta.fi
040 190 1516

Johtoryhmä

Petteri Malkavaara (c) Jonne Renvall
PetteriMalkavaara
johtaja
Petteri.Malkavaara@uta.fi
050 318 7487
KariMattila
laboratoriopäällikkö
Kari.M.Mattila@uta.fi
050 374 8740
Anja Rovio (c) Jonne Renvall
AnjaRovio
laboratoriopäällikkö
Anja.Rovio@uta.fi
040 190 1516
Sanna Turpeinen (c) Jonne Renvall
SannaTurpeinen
talousasiantuntija
Sanna.Turpeinen@uta.fi
050 318 7460

Asiantuntijat

EiniEskola
laboratorioanalyytikko
Eini.Eskola@uta.fi
050 318 6266
Paula Hangaslammi (c) Jonne Renvall
PaulaHangaslammi
laboratoriovalmistelija
Paula.Hangaslammi@uta.fi
050 396 9673
Eija Hannuksela (c) Jonne Renvall
EijaHannuksela
laboratorioanalyytikko
Eija.Hannuksela@uta.fi
Haponen (c) Jonne Renvall
MarkusHaponen
laboratorioanalyytikko
Markus.Haponen@uta.fi
TuijaHartin
tutkimusapulainen
Tuija.Hartin@uta.fi
050 329 8523
Heikkilä (c) Jonne Renvall
JuhaHeikkilä
laboratorioanalyytikko
Juha.Heikkila@uta.fi
040 190 1798
Heimonen Anne
AnneHeimonen
laboratoriomestari
Anne.Heimonen@uta.fi
050 437 2651
Hietakangas (c) Jonne Renvall
SallaHietakangas
laboratorioanalyytikko
Salla.Hietakangas@uta.fi
050 318 6278
Hinkka (c) Jonne Renvall
JanetteHinkka
laboratoriohoitaja
Janette.Hinkka@uta.fi
050 443 7225
Honkala (c) Jonne Renvall
Anna-MaijaHonkala
laboratorioanalyytikko
Anna-Maija.Honkala@uta.fi
040 190 1799
LeenaHonkaniemi
laboratoriomestari
Leena.Honkaniemi@uta.fi
050 303 4274
Hyppönen (c) Jonne Renvall
MirjaHyppönen
laboratoriomestari
Mirja.Hypponen@uta.fi
050 462 7364
Ikonen (c) Jonne Renvall
NiinaIkonen
laboratoriomestari
Niina.H.Ikonen@uta.fi
040 190 9720
Ilomäki (c) Jonne Renvall
JennaIlomäki
laboratorioanalyytikko
Jenna.Ilomaki@uta.fi
Jokela Eeva
EevaJokela
laboratoriomestari
Eeva-Kaarina.Jokela@uta.fi
040 190 4160
Jokela Merja (c) Jonne Renvall
MerjaJokela
laboratoriohoitaja
Merja.H.Jokela@uta.fi
050 437 2641
MiiaJuntunen
laboratorioanalyytikko
Miia.Juntunen@uta.fi
040 190 1799
Kähkönen (c) Jonne Renvall
NiklasKähkönen
laboratorioanalyytikko
Niklas.Kahkonen@uta.fi
Kala (c) Jonne Renvall
UllaKala
laboratoriomestari
Ulla.Kala@uta.fi
050 318 6300
Kalliokoski (c) Jonne Renvall
SariKalliokoski
laboratoriohoitaja
Sari.Kalliokoski@uta.fi
040 190 1799
Karjalainen (c) Jonne Renvall
AnneKarjalainen
laboratoriomestari
Anne.M.Karjalainen@uta.fi
050 318 6262
MarianneKarlsberg
laboratorioanalyytikko
Marianne.Karlsberg@uta.fi
Karttu (c) Jonne Renvall
AnneKarttu
laboratoriovalmistelija
Anne.Karttu@uta.fi
040 190 9835
SannaKavén
tutkimushoitaja
Sanna.Kaven@uta.fi
050 318 6250
Kekäläinen (c) Jonne Renvall
MerviKekäläinen
laboratorioanalyytikko
Mervi.Kekalainen@uta.fi
050 318 6262
Kiiskinen (c) Jonne Renvall
UllaKiiskinen
laboratoriomestari
Ulla.Kiiskinen@uta.fi
050 318 3578
Koivisto (c) Jonne Renvall
NinaKoivisto
tutkimushoitaja
Nina.Koivisto@uta.fi
040 190 1509
Hanna-LiisaKojo
bioanalyytikko
Hanna.Kojo@uta.fi
050 318 6311
Koskinen Marja-Leena (c) Jonne Renvall
Marja-LeenaKoskinen
laboratoriomestari
Marja-Leena.Koskinen@uta.fi
050 318 6280
Kosonen (c) Jonne Renvall
PaulaKosonen
laboratoriomestari
Paula.Kosonen@uta.fi
050 406 9410
Kukkonen (c) Jonne Renvall
MeijuKukkonen
laboratorioanalyytikko
Meiju.Kukkonen@uta.fi
Kuusela (c) Jonne Renvall
TanjaKuusela
bioanalyytikko
Tanja.K.Kuusela@uta.fi
050 318 6262
Kuuslahti (c) Jonne Renvall
MarianneKuuslahti
laboratoriomestari
Marianne.Kuuslahti@uta.fi
040 190 1828
RiinaKylätie
bioanalyytikko
Riina.Kylatie@uta.fi
040 190 1397
SaaraLähdekorpi
laboratoriomestari
Saara.Lahdekorpi@uta.fi
050 318 6318
Lappi (c) Jonne Renvall
HennaLappi
laboratorioanalyytikko
Henna.Lappi@uta.fi
040 190 1786
KaijaLaurila
laboraattori
Kaija.Laurila@uta.fi
050 318 6305
Lehmus (c) Jonne Renvall
AulikkiLehmus
laboratoriomestari
Aulikki.Lehmus@uta.fi
050 421 1084
SannaLehti
tutkimusapulainen
Sanna.Lehti@uta.fi
050 329 8523
Lehtinen Krista (c) Jonne Renvall
KristaLehtinen
laboratorioanalyytikko
Krista.Lehtinen@uta.fi
Lehtinen Kristina (c) Jonne Renvall
KristinaLehtinen
laboratoriohoitaja
Kristina.Lehtinen@uta.fi
050 443 7223
Lehtinen Merja (c) Jonne Renvall
MerjaLehtinen
laboratorioanalyytikko
Merja.I.Lehtinen@uta.fi
050 413 2395
Lumme Minta (c) Jonne Renvall
MintaLumme
bioanalyytikko
Minta.Lumme@uta.fi
OutiLumme
laboratoriomestari
Outi.Lumme@uta.fi
050 318 6738
Mäkelä (c) Jonne Renvall
HannaMäkelä
laboratorioanalyytikko
Hanna.K.Makela@uta.fi
040 190 1783
Mäkinen Hilkka (c) Jonne Renvall
HilkkaMäkinen
laboratoriomestari
Hilkka.Makinen@uta.fi
050 552 4622
Mäkinen Leena (c) Jonne Renvall
LeenaMäkinen
laboratorioanalyytikko
Leena.Makinen@uta.fi
040 190 9728
Martikainen (c) Jonne Renvall
PäiviMartikainen
laboratorioanalyytikko
Paivi.Martikainen@uta.fi
040 190 1260
Melin Outi (c) Jonne Renvall
OutiMelin
bioanalyytikko
Outi.Melin@uta.fi
040 190 9675
Mphande (c) Jonne Renvall
BrianMphande
eläinlääkäri
Brian.Mphande@uta.fi
040 190 9799
Myllymäki (c) Jonne Renvall
TuulaMyllymäki
laboratoriomestari
Tuula.Myllymaki@uta.fi
050 420 1529
Närä (c) Jonne Renvall
HelenaNärä
laboratorioanalyytikko
Helena.Nara@uta.fi
040 190 1769
Niininen Wilhelmiina
WilhelmiinaNiininen
laboratorioanalyytikko
Wilhelmiina.Niininen@uta.fi
050 318 7576
EmiliaNuortio
laboratorioanalyytikko
Emilia.Nuortio@uta.fi
050 318 6311
Ojala (c) Jonne Renvall
SariOjala
laboratoriovalmistelija
Sari.Ojala@uta.fi
050 437 2626
Ovaskainen (c) Jonne Renvall
MariaOvaskainen
laboratorioanalyytikko
Maria.Ovaskainen@uta.fi
050 318 6262
Jalonen (c) Jonne Renvall
EveliinaPaloniemi
laboratoriohoitaja
Eveliina.Paloniemi@uta.fi
050 5099 238
Pekkanen (c) Jonne Renvall
HannaPekkanen
bioanalyytikko
Hanna.Pekkanen@uta.fi
040 190 1766
Peltomäki (c) Jonne Renvall
SoiliPeltomäki
laboratoriomestari
Soili.Peltomaki@uta.fi
050 318 6279
EiniPenkkimäki
laboratorioanalyytikko
Eini.Penkkimaki@uta.fi
050 318 6311
Pietiläinen (c) Jonne Renvall
MirkaPietiläinen
laboratoriomestari
Mirka.Pietilainen@uta.fi
050 318 6341
Piippo (c) Jonne Renvall
HannaleenaPiippo
laboratorioanalyytikko
Hannaleena.Piippo@uta.fi
MarjaPirinen
laboratoriohoitaja
Marja.Pirinen@uta.fi
050 318 2660
SinikkaRepo-Koskinen
laboratoriomestari
Sinikka.Repo-Koskinen@uta.fi
040 190 1503
Rouhento (c) Jonne Renvall
KatiRouhento
laboratoriohoitaja
Kati.Rouhento@uta.fi
050 318 6866
Saarijärvi (c) Jonne Renvall
RiittaSaarijärvi
laboratoriovalmistelija
Riitta.Saarijarvi@uta.fi
050 437 2628
MarjoSalminen
laboraattori
Marjo.T.Salminen@uta.fi
040 190 1507
HannaSelin
bioanalyytikko
Hanna.Selin@uta.fi
040 190 1260
Seppänen (c) Jonne Renvall
MerviSeppänen
laboratoriomestari
Mervi.Seppanen@uta.fi
050 428 0904
Sinisalo (c) Jonne Renvall
AnitaSinisalo
Laboratoriovalmistelija
Anita.Sinisalo@uta.fi
050 396 9672
Kaulio (c) Jonne Renvall
EveliinaTeeri
laboratorioanalyytikko
Eveliina.Teeri@uta.fi
050 318 7049
Toivola (c) Jonne Renvall
SariToivola
laboratoriomestari
Sari.Toivola@uta.fi
040 190 4071
Tolvanen Eeva
EevaTolvanen
laboratoriomestari
Eeva.Tolvanen@uta.fi
050 318 6366
TarjaTulonen
tutkimusapulainen
Tarja.Tulonen@uta.fi
050 329 8523
Tuomela (c) Jonne Renvall
TeaTuomela
tutkimusamanuenssi
Tea.Tuomela@uta.fi
050 443 7226
Vaani (c) Jonne Renvall
MaaretVaani
laboratoriomestari
Maaret.Vaani@uta.fi
050 318 6330
MarikaVähä-Jaakkola
Laboratorioanalyytikko
Marika.Vaha-Jaakkola@uta.fi
050 318 6856
Vartiainen (c) Jonne Renvall
CaritaVartiainen
laboratoriovalmistelija
Carita.Vartiainen@uta.fi
050 318 6745