Sisältöön
tampereen yliopisto: viestintätieteiden tiedekunta: tutkimus: plural-tutkimuskeskus: tutkimushankkeet: käynnissä oleva tutkimus: ostia - segregated or integrated?:
Viestintätieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoViestintätieteiden tiedekunta
Ostia - Segregated or Integrated?

Project group and affiliations

Cooperation with the Soprintendenza Speciale per il Colosseo, il Museo Nazionale Romano e l'Area Archeologica di Roma

Project group:Marja-Leena Hänninen, Ria Berg, Marxiano Melotti, Arja Karivieri,Project meeting in September 2015.JPG

Prof. Arja Karivieri, University of Stockholm, e-mail: arja.karivieri@antiken.su.se (classical archaeology and ancient history)

Assoc. prof. Katariina Mustakallio, University of Tampere: katariina.mustakallio@uta.fi (ancient history, gender studies)

Assoc. prof. Ria Berg, Institutum Romanum Finlandiae, e-mail: riaberg@hotmail.com (classical archaeology)

Assoc. prof. Marja-Leena Hänninen, University of Tampere, e-mail: mlhannin@mappi.helsinki.fi (history of religions)

Assoc. prof. Anna Kjellström, University of Stockholm, e-mail: Anna.Kjellstrom@ofl.su.se (osteoarchaeology)

PhD Ghislaine Van Der Ploeg, University of Cologne, e-mail gvanderp@uni-koeln.de (epigraphy)

 

Affiliated to the project:Storage of Dolium (wine flasks).JPG

Prof. Ray Laurence, University of Kent, e-mail: R.Laurence@kent.ac.uk

Prof. Marxiano Melotti, Niccolò Cusano University, Rome and SUM Foundation - Fondazione per l'Istituto Italiano di Scienze Umane – SUM, Florence and Milan, e-mail: marxiano.melotti@gmail.com

Prof. Olli Salomies, University of Helsinki, e-mail: olli.salomies@helsinki.fi

Prof. Christer Bruun, University of Toronto, e-mail: christer.bruun@utoronto.ca

Assoc. prof. Birte Poulsen, Aarhus university, email: klabp@cas.au.dk

Assoc. prof. Lena Larsson Lovén, University of Gothenburg, e-mail: lena.larsson@class.gu.se

Prof. Simon Malmberg, University of Bergen, e-mail: simon.malmberg@ahkr.uib.no

Dr Jane Hjarl Petersen, University of Southern Denmark, email: jhpetersen@sdu.dk

Dott.ssa Paola Germoni, Soprintendenza Speciale per i Beni Archeologici di Roma, email: paola.germoni@beniculturali.it

Prof. Dr Véronique Dasen, Université de Fribourg, email: veronique.dasen(at)unifr.ch

 

Museums (cooperation):Statue in front of a Temple.JPG

Vapriikki, Tampere, Finland (director: Marjo-Riitta Saloniemi, e-mail: Marjo-Riitta.Saloniemi@tampere.fi)

Museum of Cultural history, University of Oslo (contact: Assoc. prof. Martina Prusac Lindhagen, e-mail: m.p.lindhagen@khm.uio.no)

 
Kysymykset ja palaute
Ylläpito:
Muutettu: 2.10.2017 15.20 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti