Sisältöön
tampereen yliopisto: viestintätieteiden tiedekunta: yhteystiedot:
Viestintätieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoViestintätieteiden tiedekunta

Henkilökunta

Johto | Yliopistopalvelut yksikössä | Täydennyskoulutus

Tutkinto-ohjelmat: Englanti | Kirjallisuus | Pohjoismaiset kielet | Ranska | Saksa | Suomi | Venäjä

Vapaasti valittavat opinnot: Espanja | Fonetiikka | Käännöstieteen suomi | Romania | Ruotsi kääntäjän työkielenä | Russian Studies | Suomen kieli ja kulttuuri | Suomi toisena kielenä -opettajan opintokokonaisuus | Tekninen viestintä | Tšekki |Viro Yleinen kielitiede | Yleinen käännöstiede

Vierailevat professorit

Tutkijat

Dosentit

 

Yksikön johto

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh

Yliopistopalvelut yksikössä

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh

Täydennyskoulutus

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Pitkänen TainakoulutussuunnittelijaTaina.Pitkanen@uta.fiPINNI B5039050 318 7240
Sihvola Jukkasuunnittelija
Jukka.Sihvola@uta.fiPINNI B5042050 566 8975
Sorkio Anneliprojektipäällikkö
Project Manager
Anneli.Sorkio@uta.fiPINNI B5046040 190 1289

Tutkinto-ohjelmat

Englannin kielen, kirjallisuuden ja kääntämisen tutkinto-ohjelma

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Kaunisto Markyliopistonlehtori (englannin kieli, kirjallisuus ja kääntäminen, alana englannin kieli)
University Lecturer
Mark.Kaunisto@uta.fiPINNI B4065050 318 0549
Klemola Juhaniprofessori (englantilainen filologia), englannin kielen, kirjallisuuden ja kääntämisen tutkinto-ohjelmavastaava
Professor
Juhani.Klemola@uta.fiPINNI B4053050 318 0668
Koskinen Kaisaprofessori (käännöstiede, kääntäminen ja tulkkaus kieliparissa suomi ja englanti)
Professor
Kaisa.A.Koskinen@uta.fiPINNI B4054050 318 1193
McGinley Kevinyliopistonlehtori (englannin kieli, kirjallisuus ja kääntäminen, al. englanninkiel. kirjallisuus)
University Lecturer
Kevin.McGinley@uta.fiPINNI B4069050 318 1244
Moore Kathleen (Kate)lehtori (käännöstiede, englanti)
Lecturer
Kathleen.Moore@uta.fiPINNI B4061050 318 0768
Nevala Minnaprofessori englannin kieli
Professor
Minna.Nevala@uta.fiPINNI B4055040 190 1562
Norri Juhaniyliopistonlehtori (englannin kieli)
University Lecturer
Juhani.Norri@uta.fiPINNI B4064050 318 1010
Nurmi Arjayliopistonlehtori (englannin kieli, kirjall. ja käänt., al. englannin kääntäminen ja tulkkaus)
University Lecturer
Arja.Nurmi@uta.fiPINNI B4059050 318 0739
Nurminen Maryyliopisto-opettaja (englannin kieli, kirjall. ja kääntäm., alana englannin kääntäminen ja tulkkaus)
University Instructor
Mary.Nurminen@uta.fiPINNI B4062050 318 1263
Oittinen Riittayliopistonlehtori (englanti)
University Lecturer
Riitta.Oittinen@uta.fiPINNI B4057050 318 1064
Piipponen Maarityliopistonlehtori (englantilainen filologia, alana englanninkielinen kirjallisuus)
University Lecturer
Maarit.Piipponen@uta.fiPINNI B4070050 318 1236
Rickman Paulyliopisto-opettaja
University Instructor
Paul.Rickman@uta.fiPINNI B4066050 509 9190
Riquet Johannesapulaisprofessori
Associate Professor
Johannes.Riquet@uta.fiPINNI B4056050 437 7060
Salmela Markkuyliopistonlehtori (englannin kieli, kirjallisuus ja kääntäminen, al. englanninkiel. kirjallisuus)
University Lecturer
Markku.Salmela@uta.fiPINNI B4068050 318 1247
Slomanson Peteryliopistonlehtori
University Lecturer
Peter.Slomanson@uta.fiPINNI B4067050 318 0741
Suojanen Tyttilehtori (tekninen viestintä)
Lecturer
Tytti.Suojanen@uta.fiPINNI B4063050 318 1255
Rudanko Juhaniprofessori, emeritusJuhani.Rudanko@uta.fi

Kirjallisuustieteen tutkinto-ohjelma

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Jolma Nannytuntiopettaja
Adjunct Instructor
 PINNI B5004
Hatavara Mariprofessori (Suomen kirjallisuus)
Professor
Mari.Hatavara@uta.fiPINNI B5003040 190 1565
Ikonen Teemuyliopistonlehtori
University Lecturer
Teemu.Ikonen@uta.fiPINNI B5009040 190 1574
Kallionsivu Mikkotuntiopettaja
Adjunct Instructor
Mikko.Kallionsivu@uta.fi050 318 0715
Isomaa Saijayliopiston lehtori (Suomen kirjallisuus)
Saija.Isomaa@uta.fiPINNI B5010040 190 1564
Kivistö Sariprofessori (yleinen kirjallisuustiede), kirjallisuustieteen tutkinto-ohjelmavastaava
Professor
Sari.Kivisto@uta.fiPINNI B5001050 318 1246
Mäkelä Mariatutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Maria.E.Makela@uta.fiPINNI B5041
Romu Leenayliopisto-opettaja
University Instructor
Leena.Romu@uta.fiPINNI B5021050 437 7124
Samola Hannayliopistonlehtori
University Lecturer
Hanna.Samola@uta.fiPINNI B5010050 318 1156
Turunen Mikkotuntiopettaja
Adjunct Instructor
Mikko.Turunen@uta.fi
Laakso Mariatutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Maria.S.Laakso@uta.fiPINNI B5008040 190 1571
Lahtinen Tonitutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Toni.Lahtinen@uta.fiPINNI B5011050 318 7784
Varpio Yrjöprofessori, emeritusYrjo.Varpio@uta.fi

Pohjoismaisten kielten tutkinto-ohjelma

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Kingelin-Orrenmaa Zeayliopisto-opettaja (pohjoismaiset kielet, alana ruotsin kieli ja kulttuuri)
University Instructor
Zea.Kingelin-Orrenmaa@uta.fiPINNI B4096050 318 0665
Kivilehto Marjayliopistonlehtori (ruotsin kielen kääntäminen ja tulkkaus, erityisesti suomentaminen)
University Lecturer
Marja.Kivilehto@uta.fiPINNI B4105050 318 0666
Koivisto Johannayliopistonlehtori (pohjoismaiset kielet, opetus- ja tutkimusalana ruotsin kieli)Johanna.I.Koivisto@uta.fiPINNI B4097050 318 0696
Metsä Pasituntiopettaja
Adjunct Instructor
Pasi.Metsa@uta.fiPINNI B5043050 318 0707
Räisä Tiinayliopisto-opettaja
University Instructor
Tiina.Raisa@uta.fi

Ranskan kielen tutkinto-ohjelma

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Hakulinen Soiliyliopistonlehtori (ranskan kieli)
University Lecturer
Soili.Hakulinen@uta.fiPINNI B4011
Jacob Philippelehtori (ranskan kieli, syntyperäinen)
Lecturer
Philippe.Jacob@uta.fiPINNI B4010050 318 0653
Klippi Caritayliopistonlehtori (ranskan kieli)
University Lecturer
Carita.Klippi@uta.fiPINNI B4003050 318 0670
Havu Jukkaprofessori (ranskan kieli, alana erityisesti nykyrJukka.Havu@uta.fiPINNI B4005040 190 9772

Saksan kielen, kulttuurin ja kääntämisen tutkinto-ohjelma

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Krenzler-Behm Dinahyliopisto-opettaja (käännöstiede saksa)
University Instructor
Dinah.Krenzler-Behm@uta.fiPINNI B4042050 318 1251
Liimatainen Annikkiprofessori (saksan kieli, kulttuuri ja kääntäminen, alana: monikielinen viestintä ja käännöstiede,
saksan kielen, kulttuurin ja kääntämisen tutkinto-ohjelmavastaava
Professor
Annikki.Liimatainen@uta.fiPINNI B4004050 318 0738
Saarenmaa Annukkayliopisto-opettajaAnnukka.Saarenmaa@uta.fiPINNI B4020050 437 7161
Reuter Ewaldprofessori (germaaninen filologia),
Professor
Ewald.Reuter@uta.fiPINNI B4002050 318 1241
Salminen Olliyliopistonlehtori (germaaninen filologia)
University Lecturer
Olli.Salminen@uta.fiPINNI B4041050 318 1248
Schmitz Dieter Hermannlehtori (saksan kieli, kääntäminen ja tulkkaus, syntyperäiselle tarkoitettu)
Lecturer
Dieter.Hermann.Schmitz@uta.fiPINNI B4040050 318 1252
Stöckell Päivilehtori (käännöstiede, kääntäminen saksasta suomeen)
Lecturer
Paivi.Stockell@uta.fiPINNI B4043050 318 7091
Viljanmaa Anuyliopisto-opettaja (käännöstiede, erityisesti saksa)
University Instructor
Anu.Viljanmaa@uta.fiPINNI B4012050 318 1267

Suomen kielen tutkinto-ohjelma

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Heikkilä Mikkotuntiopettaja
Adjunct Instructor
Mikko.K.Heikkila@uta.fiPINNI B5047040 190 4030
Honkanen Suviyliopistonlehtori, työstävapaana
University Lecturer
Suvi.Honkanen@uta.fiPINNI B4025050 318 1258
Laalo Klausprofessori (suomen kieli)
Professor
Klaus.Laalo@uta.fiPINNI B4028050 318 0730
Leino Unni-Päiväyliopistonlehtori, suomen kielen tutkinto-ohjelmavastaava
University Lecturer
Unni-Paiva.Leino@uta.fiPINNI B4029050 318 1234
Lilja Niinayliopistonlehtori
University Lecturer
Niina.Lilja@uta.fiPINNI B4022050 318 0614
Nissi Riikkayliopistonlehtori (suomen kieli)
University Lecturer
Riikka.Nissi@uta.fi
Mustanoja Liisayliopisto-opettaja (suomen kieli)
University Instructor
Liisa.Mustanoja@uta.fiPINNI B4024050 318 0769
Pajunen Anneliprofessori (suomen kieli)
Professor
Anneli.Pajunen@uta.fiPINNI B4026050 318 1132
Tervola Maijayliopisto-opettaja (suomen kieli ja kulttuuri), työstävapaa
University Instructor
Maija.Tervola@uta.fiPINNI B4021050 318 1262
Vaattovaara Johannaapulaisprofessori (suomen kieli, tenure track -tehtävä)
Associate Professor
Johanna.Vaattovaara@uta.fiPINNI B4001050 437 7056
Jokipohja Anna-Kaisatutkimusapulainen (suomen kieli)Anna-Kaisa.Jokipohja@uta.fi

Venäjän kielen, kulttuurin ja kääntämisen tutkinto-ohjelma

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Kudashev Igoryliopistonlehtori (venäjän kieli ja käännöstiede)
University Lecturer
Igor.Kudashev@uta.fiPINNI B4102050 318 0714
Mikhailov Mikhailprofessori (käännöstiede, kääntäminen ja tulkkaus erityisesti kieliparissa suomi ja venäjä)
Professor
Mikhail.Mikhailov@uta.fiPINNI B4109050 318 0767
Mäntysaari Eilalehtori (slaavilainen filologia, ensisijaisesti nykyvenäjä)
Lecturer
Eila.Mantysaari@uta.fiPINNI B4107050 318 1003
Nenonen Olgayliopisto-opettaja (venäjän kieli ja kulttuuri)
University Instructor
Olga.Nenonen@uta.fiPINNI B4100050 318 1005
Rosenholm Arjaprofessori (venäjän kieli ja kulttuuri), venäjän kielen, kulttuurin ja kääntämisen tutkinto-ohjelma
Professor
Arja.Rosenholm@uta.fiPINNI B4108050 318 1245
Santalahti Miiayliopisto-opettaja venäjän kieli ja kääntäminen
University Instructor
Miia.Santalahti@uta.fiPINNI B4104050 318 0737
Savkina Irinayliopistonlehtori (venäjä, syntyperäinen)
University Lecturer
Irina.Savkina@uta.fiPINNI B4106050 318 1250
Zelenin Aleksandryliopistonlehtori (venäjä, syntyperäinen)
University Lecturer
Aleksandr.Zelenin@uta.fiPINNI B4104050 318 1268
Tommola Hannuprofessori, emeritusHannu.Tommola@uta.fi

Valinnaiset opinnot

Espanjan kieli

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Santisteban Fernández Josélehtori (espanjan kieli)
Lecturer
Fernandez.Santisteban@uta.fiPINNI B4044050 318 1249

Fonetiikka

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
O'Dell Michaellehtori (fonetiikka)
Lecturer
Michael.Odell@uta.fiPINNI B4045050 318 1027


Käännöstieteen suomi

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Latomaa Sirkkulehtori (suomenkielinen viestintä
Lecturer
Sirkku.Latomaa@uta.fiPINNI B4094050 318 0736
Pitkäsalo Eliisayliopisto-opettaja (monikielinen viestintä ja käännöstiede, alana käännöstieteen suomen kieli)
University Instructor
Eliisa.Pitkasalo@uta.fiPINNI B4093050 318 1238

Romanian kieli

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh

Ruotsi kääntäjän työkielenä

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Kivilehto Marjayliopistonlehtori (ruotsin kielen kääntäminen ja tulkkaus, erityisesti suomentaminen)
University Lecturer
Marja.Kivilehto@uta.fiPINNI B4105050 318 0666
Kingelin-Orrenmaa Zeayliopisto-opettaja (pohjoismaiset kielet, alana ruotsin kieli ja kulttuuri)Zea.Kingelin-Orrenmaa@uta.fiPINNI B4096050 318 0665

Russian Studies

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Rosenholm Arjaprofessori (venäjän kieli ja kulttuuri)Arja.Rosenholm@uta.fiPINNI B4108050 318 1245
Mikhailov Mikhailprofessori (käännöstiede, kääntäminen ja tulkkaus erityisesti kieliparissa suomi ja venäjä)Mikhail.Mikhailov@uta.fiPINNI B4109050 318 0767
Souma IuliiatutkimusapulainenJulia.Souma@uta.fi

Suomen kieli ja kulttuuri

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Tervola Maijayliopisto-opettaja (suomen kieli ja kulttuuri)Maija.Tervola@uta.fiPINNI B4021050 318 1262

Suomi toisena kielenä -opettajan opintokokonaisuus

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Lilja Niinayliopistonlehtori
University Lecturer
Niina.Lilja@uta.fiPINNI B4022050 318 0614

Teknisen viestinnän erikoistumisopinnot

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Suojanen Tyttilehtori (tekninen viestintä)
Lecturer (Technical Communication)
Tytti.Suojanen@uta.fiPINNI B4063050 318 1255

Tšekin kieli

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Rosenholm Arjaprofessori (venäjän kieli ja kulttuuri)Arja.Rosenholm@uta.fiPINNI B4108050 318 1245

Viron kieli ja virolainen kulttuuri

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Rodima-Takala Kairi-Liistuntiopettaja
Adjunct Instructor
Kairi-Liis.Rodima-Takala@uta.fiPinni B4023

Yleinen kielitiede

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Määttä Urhoyliopistonlehtori
University Lecturer
Urho.Maatta@uta.fiPINNI B4027050 318 1004

Yleinen käännöstiede

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Koskinen Kaisaprofessori (käännöstiede, kääntäminen ja tulkkaus kieliparissa suomi ja englanti)
Professor
Kaisa.A.Koskinen@uta.fiPINNI B4054050 318 1193

Vierailevat professorit

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh

Tutkijat

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Oksanen Henrikjatko-opiskelija
Postgraduae Student
Oksanen.J.Henrik@student.uta.fi
Kemppainen Katjajatko-opiskelija, apurahatutkija
Postgraduate Student
katja.kemppainen@uta.fi
Teiss Kristiinajatko-opiskelija
Postgraduate Student
kristiina.teiss@uta.fi
Angelis Christosjatko-opiskelija
Postgraduate Student
Christos.Angelis@uta.fi
Toikkanen Jarkkoyliopistotutkija
University Researcher
Jarkko.Toikkanen@uta.fiPINNI B4071050 318 1259
Jokilaakso Teemujatko-opiskelija
Postgraduate Student
Jokilaakso.Teemu.J@student.uta.fi0405399361
Kraatila Elisejatko-opiskelija
Postgraduate Student
kraatila.e.elise@student.uta.fi
Kaipiainen Irenejatko-opiskelija
Postgraduate Student
Kaipiainen.Irene.T @student.uta.fi
Ahola Elli-Marijatko-opiskelija
Postgraduate Student
Ahola.Elli-Mari.J@student.uta.fi
Pihl Erikajatko-opiskelija
Postgraduate Student
pihl.erika.j@student.uta.fi
Bakhtina Yuliajatko-opiskelija
Postgraduate Student
Yulia.Bakhtina@uta.fi
Björninen Samulitohtoriopiskelija
Doctoral Student
samuli.bjorninen@uta.fi
Fabritius Mariajatko-opiskelija
Postgraduate Student
maria.fabritius@uta.fi
Hakala Hellevijatko-opiskelija
Postgraduate Student
Hakala.S.Hellevi@student.uta.fi
Hasek Jusefjatko-opiskelija
Postgraduate Student
jusef.hasek@uta.fi
Heikkilä MikkoFT, apurahatutkija
FT, Grant Researcher
mikko.k.heikkila@uta.fiPINNI B5047040 190 4030
Hodges Hanna-Riikkajatko-opiskelija
Postgraduate Student
Hodges.Hanna-Riikka.X@student.uta.fi
Hokkanen Saritohtoriopiskelija
Doctoral Student
Sari.Hokkanen@uta.fi050 318 1254
Hyttinen Piajatko-opiskelija
Postgraduate Student
hyttinen.pia.m@student.uta.fi
Härme Juhotohtoriopiskelija
Postgraduate Student
juho.harme@uta.fiPINNI B5004050 318 0715
Höglund MikkoFT, apurahatutkija
Postdoctoral Reseacher
 
Ihonen Mariajatko-opiskelija
Postgraduate Student
maria.ihonen@uta.fi
Jolma Nannyjatko-opiskelija
Postgraduate Student
 PINNI B5004
Kakko Tommipostdoc -tutkija (apuraha)
Postdoctoral Researcher
Tommi.Kakko@uta.fi050 318 0662
Kallionsivu MikkoFT, apurahatutkija, tuntiopettaja
Grant Researcher, Teacher
mk54755@uta.fiPINNI B5004050 318 0715
Ketola Annejatko-opiskelija, apurahatutkija
Doctoral Student
anne.ketola@uta.fiPINNI B5044050 318 0613
Laasanen Mikkojatko-opiskelija
Postgraduate Student
mikko.laasanen@uta.fi
Lahtinen ToniFT,post doc -tutkija (apuraha)
Postdoctoral Researcher, Grant Reseacher
toni.lahtinen@uta.fiPINNI B5044050 318 0613
Lakkala Heikkijatko-opiskelija, apurahatutkija
Postgraduate Student, Grant Researcher
Heikki.Lakkala@uta.fiPINNI B5047050 318 1002
Limatius Hannajatko-opiskelija, apurahatutkija
Postgraduate Student, Grant Researcher
limatius.hanna.k@student.uta.fiPinni B5038050 3181257
Mattila Hannajatko-opiskelija
Postgraduate Student
 
Metsä Pasitohtoriopiskelija
Doctoral Student
pasi.metsa@uta.fiPINNI B5043050 3180707
Metsä-Ketelä Mariajatko-opiskelija
Postgraduate Student
maria.metsa-ketela@uta.fi
Moisio Marittajatko-opiskelija
Postgraduate Student
maritta.moisio@uta.fi
Mäkelä Mariatutkijatohtori (Suomen Akatemia), yliopistonlehtori vv (yleinen kirjallisuustiede)
Postdoctoral Researcher (Academy of Finland)
Maria.E.Makela@uta.fiPINNI B5041
Nakari NettaFT, Post doc -tutkija
Postdoctoral Researcher
Netta.Nakari@uta.fi
Nissinen Suvijatko-opiskelija
Postgraduate Student
Nissinen.Suvi.A@student.uta.fi
Pakkala Saijamarijatko-opiskelija
Postgraduate Student
smailto:Pakkala.Saijamari.X@student.uta.fi
Parviainen Hannajatko-opiskelija, yliopisto-opettaja
Postgraduate Student, University Instructor
Hanna.E.Parviainen@uta.fi050 318 0743
Perkiömäki Mikatohtoriopiskelija
Doctoral Student
Mika.Perkiomaki@uta.fiPINNI B5040050 318 1239
Pihkala-Posti Laurajatko-opiskelija, tutkija, tuntiopettaja
Postgraduate Student, Researcher, Adjunct Instructor
Laura.Pihkala-Posti@uta.fiPINNI B5021050 318 1235
Päivärinta AnneFT, post doc -tutkija
Postdoctoral Researcher
anne.paivarinta@uta.fi
Raipola JuhaFT, Post doc -tutkija, tuntiopettaja
Postdoctoral Researcher, Adjunct Instructor
juha.raipola@uta.fiPINNI B5044050 318 0613
Rantanen Tyttitohtoriopiskelija
Doctoral Student
Tytti.P.Rantanen@uta.fi
Ratilainen SaaraFT, Post doc -tutkija
Postdoctoral Researcher
saara.ratilainen@uta.fi
Rautionaho Paulatutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Paula.Rautionaho@uta.fi050 318 0743
Roine Hannajatko-opiskelija, apurahatutkija, tuntiopettaja
Postgraduate Student, Grant Researcher, Adjunct Instructor
Hanna.Roine@uta.fi050 318 0715
Romu Leenatohtoriopiskelija
Doctoral Student
Leena.Romu@uta.fiPINNI B5021050 437 7124
Rönkä Ilonajatko-opiskelija
Postgraduate Student
ilona.ronka@uta.fi
Samola HannaFT, post doc -tutkija
Postdoctoral Researcher
Hanna.Samola@uta.fiPINNI B5010050 318 1156
Sandberg Kirsijatko-opiskelija, apurahatutkija
Postgraduate Student, Grant Researcher
Kirsi.Sandberg@uta.fiVIRTA 514050 437 7098
Sirola-Belliard MaijaFT, post doc -tutkija
Postdoctoral Researcher
maija.belliard@uta.fiPinni B5038050 3181257
Skaffari Janneyliopistotutkija
University Researcher
janne.skaffari@uta.fiPINNI B5021050 318 1235
Suominen Riittajatko-opiskelija
Postgraduate Student
riitta.suominen@uta.fi040 5702901
Syrjänen Kajjatko-opiskelija, apurahatutkija
Postgraduate Student, Grant Researcher
Kaj.Jaakko.Syrjanen@uta.fiPINNI B5020050 318 0664
Tervola Maijatohtoriopiskelija
Postgraduate Student
Maija.Tervola@uta.fiPINNI B4021050 318 1262
Tuominen Jukkajatko-opiskelija, tutkija
Postgraduate Student, Researcher
Jukka.P.Tuominen@uta.fiPINNI B5040050 318 0617
Tuuri Emiliajatko-opiskelija
Postgraduate Student
 
Tyrkkö Jukkatutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Jukka.Tyrkko@uta.fi
Tähtinen Terojatko-opiskelija
Postgraduate Student
Tahtinen.Tero.P@student.uta.fi
Vatilo Essijatko-opiskelija
Postgraduate student
 
Viita-Louhio Helijatko-opiskelija
Postgraduate Student
heli.viita@uta.fi
Wanberg Nicholasjatko-opiskelija
Postgraduate Student
Wanberg.Nicholas.O@student.uta.fi
Ylä-Kapee AnniinaFT, post doc -tutkija
Postdoctoral Researcher
annina.yla-kapee@luukku.com
Kocabaş M. Kübra jatko-opiskelija
Postgraduate Student
M.Kubra.Kocabas@uta.fiPINNI B5045050 318 0554

 

 

 
Kysymykset ja palaute
Ylläpito: ltl.info@uta.fi
Muutettu: 10.10.2016 15.33 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti