Sisältöön
tampereen yliopisto: lääketieteen ja biotieteiden tiedekunta: tutkimus: tutkimusryhmät:
Lääketieteen ja biotieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoLääketieteen ja biotieteiden tiedekunta

Korva-, nenä- ja kurkkutautioppi

Professori:
Markus Rautiainen
puh. 040 190 1497
markus.rautiainen@uta.fi

Kliiniset opettajat:

Ilkka Kivekäs
ilkka.kivekas@uta.fi
puh. 03 3116 4932

Leena Pöyhönen
leena.poyhonen@uta.fi
puh. 03 3116 4959

Opetushoitaja:
Kukka Salmiovirta
kukka.salmiovirta@pshp.fi
puh. 03 3116 5998

Dosentit:

Jussi Laranne
jussi.laranne@uta.fi

Juha-Pekka Vasama
juha-pekka.vasama@pshp.fi

Juha Silvola
juha.silvola@phsotey.fi

Markku Sipilä
markku.sipila@pshp.fi

Väitöskirjatutkijat: Argyro Bizaki, Jyri Myller, Leena Pöyhönen, Rami Taulu, Teemu Harju, Hilkka Liitsola, Saara Markkanen, Saara Sillanpää, Kati Härkönen, Miia Pöyhönen, Jaana Ilomäki, Lassi Raittinen, Anna-Maria Weitz-Tuoretmaa

 
Lääketieteen ja biotieteiden tiedekunta, 33014 Tampereen yliopisto
puh. (03) 355 111 (yliopiston vaihde)
Ylläpito: med.info@uta.fi
Muutettu: 21.3.2014 12.25 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti