Sisältöön
tampereen yliopisto: lääketieteen ja biotieteiden tiedekunta: tutkimus: tutkimusryhmät:
Lääketieteen ja biotieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoLääketieteen ja biotieteiden tiedekunta

 

VirologiaHeikki Hyöty valokuva.jpg

 

Professori:

Heikki Hyöty, LT

puh. 050 516 8480

Heikki.Hyoty@uta.fi

Linkki julkaisuihin

Tutkijat:

puh.

s-posti

Hanna Honkanen, FM 050 318 6284 Hanna.Honkanen@uta.fi
Jutta Laiho, FM 050 318 6338 Jutta.E.Laiho@uta.fi
Anita Kondrashova, LT 050 318 6284 Anita.Kondrashova@uta.fi
Laura Korhonen, LL 050 525 5889 Laura.M.Korhonen@uta.fi
Maria Lönnrot, LT 050 466 2671 Maria.Lonnrot@uta.fi
Noora Nurminen, FM 050 318 6284 Noora.Nurminen@uta.fi
Maarit Oikarinen, FM 050 318 6338 Maarit.Oikarinen@uta.fi
Sami Oikarinen, FM 050 318 6295 Sami.Oikarinen@uta.fi
Tapio Seiskari, LL 050 375 5852 tapio.seiskari@pshp.fi
Amirbabak Sioofy-Khojine, ELT 050 318 6338 Amirbabak.Sioofy.Khojine@uta.fi
Hanna Viskari, LT   03 311 611 Hanna.Viskari@uta.fi

Projektikoordinaattori:

 
Leena Puustinen, FM 050 318 6295 Leena.Puustinen@uta.fi

Leikattu Mervi pipetoi.jpg

Laboratorio:  

puh. 050 318 6262

Jalonen Eveliina  Eveliina.Jalonen@uta.fi
Karjalainen Anne   Anne.M.Karjalainen@uta.fi
Kekäläinen Mervi Mervi.Kekalainen@uta.fi
Keränen Pekka  Pekka.Keranen@uta.fi
Kuusela Tanja  Tanja.K.Kuusela@uta.fi
Lehtonen Jussi   Jussi.P.Lehtonen@uta.fi
Ovaskainen Maria  Maria.Ovaskainen@uta.fi
Tolvanen Eeva Eeva.Tolvanen@uta.fi

 

Tutkimusprojekteja / yhteistyökumppaneita:

DIABIMMUNE TEDDY
DIPP TRIGR
nPOD VACTIA
PEVNET VIRDIAB




Latest Publications:

 
Lääketieteen ja biotieteiden tiedekunta, 33014 Tampereen yliopisto
puh. (03) 355 111 (yliopiston vaihde)
Ylläpito: med.info@uta.fi
Muutettu: 16.2.2017 10.11 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti