Sisältöön
tampereen yliopisto: opiskelijaksi yliopistoon:
OpiskelijaksiTampereen yliopistoOpiskelijaksi
UTA intranetEtusivuEsittelyOpiskelijaksiOpiskeluTutkimusYhteistyöYksikötYhteystiedot

Opiskelijavalinnan tuloksia

Tällä sivulla julkaistaan vain niiden valittujen nimet, jotka ovat antaneet hakulomakkeessa luvan nimensä julkaisemiseen. Ehdollisesti hyväksyttyjen nimiä ei julkaista. Tiedot näkyvät noin kahden kuukauden ajan.

Sivulla näkyvät myös varasijalta opiskelijaksi valitut. Valittujen lukumäärä voi siis peruutusten johdosta olla suurempi kuin oppiaineen sisäänottokiintiö on. Katso lisätietoja varasijavalinnasta.

Kansainvälisen erillishaun valitut sivun lopussa

Korkeakoulujen yhteishaku
Bioteknologian tutkinto-ohjelma

Finni, Roosa Anniina Helena
Harala, Linnea Sofia Aurora
Haukipää, Tiia Tuulia
Hautanen, Veera Eerika
Huotari, Daniel Juho Kristian
Iltola, Ida-Emilia Mailis
Karttunen, Joel Antti Oskari
Keto, Laura Maria
Lotila, Johanna Rosa Maria
Länsivaara, Annika Ingrid
Mai, Thi Hoang Yen
Mettinen, Nita Margit
Myyry, Jenni Eveliina
Oksanen, Marika Suvi Hannele
Orre, Iida-Sofia Katriina
Parkkinen, Jenny Maria
Parviainen, Erika Alexandra
Pere, Maria Pauliina
Perttala, Janika Marianne
Salenius, Leena Karoliina
Savonen, Tarja Tuulikki
Ståhlberg, Roosa Sofia
Tanskanen, Tommi Esaias
Tiihonen, Aliisa Mirjami
Venäläinen, Mari Emilia
Virtanen, Anna Katriina
Virtanen, Tuomo Antero Johannes
Värri, Taru Hannele

514 hakijaa, joista 30 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Elinikäinen oppiminen ja kasvatus, Kasvatustieteiden to

Ahola, Jaana Hannele
Avola, Pauliina Eveliina
Halonen, Heli Hanna
Hartikainen, Pyry Arimo
Hasa, Niko Juhani
Hiltunen, Jenni Marika
Huhtala, Taru Tuulia
Jokela, Ville Eerik
Juntura, Elina Katriina
Kantele, Kaisa Maria
Karayilan, Sanna Maarit
Kivinen, Mikaela Edit Eveliina
Kumpumäki, Selja Julia
Kunnas, Maria Inka Natalie
Kuusimäki, Erika Susanne
Lamminmäki, Arlene Anne Marleena
Lavaste, Sofia Josefiina
Mäkelä, Petra Suvi Maria
Mäki, Anna Maria Kristiina
Mäkirinta, Miikka Aimo Kalervo
Ojapelto, Anna Aleksandra
Oksanen, Aino Kyllikki
Ollila, Katariina Amanda
Rinne, Erika Katariina
Rissanen, Sanni Marjatta
Savolainen, Annarauna Artontytär
Selonen, Iida Ester
Seppälä, Armi Aallotar
Silvennoinen, Helmi Sinimeri
Similä, Jenni Sisko Elise
Taistomies, Meri Tuuli
Tapanainen, Niina Johanna
Tulkki, Elina Johanna
Viitasaari, Maija Susanna
Virtanen, Heidi Elisabeth

454 hakijaa, joista 45 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Englannin kielen, kirjallisuuden ja kääntämisen tutkinto-ohjelma

Aarinen, Pirita Marja Katriina
Antila, Taru Anneli
Arpiainen, Satu Anna Kaarina
Bläuer, Sonja Anna Kristiina
Cantrell, Satu Sisko Agnetha
Haaja, Hanna Marianne
Hagelberg, Jarkko Tapani
Hautaniemi, Samu Verneri
Holmroos, Marianna Ida Alexandra
Hongisto, Katriina Elli Maria
Huynh, Quoc-Trong
Hyrskykari, Inka Elisa
Hytönen, Lotta Maria
Hämäläinen, Risto Mikael
Jaaksi, Vilja Aura Minerva
Jukola, Laura Sofia
Juutinen, Jari Jose Lennart
Kaartinen, Kalle Pietari
Kauranen, Pihla Kanerva
Kirves, Rosa Maria
Kujala, Katri Maria
Kuntonen, Irena Karoliina
Kuusimaa, Antti Juho
Kyllönen, Janika Kristiina
Laaksonen, Taru Jannika Josefiina
Laitinen, Mikko Benjamin
Lassila, Markus Kalevi
Levänen, Topi Rafael
Liuksiala, Arttur Benjamin
Lyytikäinen, Jesse Joonas Sakari
Markkanen, Antti Joakim
Mattila, Kalle Topi Santeri
Miettunen, Tatu Mikael
Moilanen, Eveliina Emma-Annika
Muhonen, Riikka Pauliina
Mutanen, Arttu Sakari
Mäkinen, Laura-Maria Anniina Johanna
Nykänen, Noora Elisabet
Paarnio, Markus Juhani
Peussa, Tony
Puhakka, Stella Marietta
Pöyhönen, Veera Ilona
Salminen, Alisa Amanda
Savola, Noora Kristiina
Takku, Antti Juhani
Toivainen, Niklas Oskari
Tolja, Jussi Antti Sakari
Torppa, Sonja Katariina
Uotila, Risto Matias
Uusitalo, Heidi Mirjami
Vainionpää, Emilia Johanna
Virkkala, Tuuli Matilda Elisabet
Vitamo, Niko Pietari
Vänttinen, Sari Hannele
Ylönen, Sini Marjaana

832 hakijaa, joista 74 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Filosofian tutkinto-ohjelma

Karppelin, Mira Tuuli Julia
Keränen, Lari Olli
Lahtinen, Tuomas Miika Johannes
Määttä, Jussi Joonatan
Nikanne, Patrik Johannes
Rekola, Juho Fredrik
Saarinen, Risto Simo
Viljamaa, Maria Aurora

219 hakijaa, joista 12 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Hallintotieteiden tutkinto-ohjelma

Aaltonen, Hannes Ari Pekka
Aaltonen, Tommi Juhani
Angeria, Amanda Linnea Isabella
Bashmakov, Samuel Anton
Eivola, Sari Tuulia
Hakamäki, Sami-Pekka Kaleva
Hanska, Patrick Nicol
Harala, Susanne Emilia
Havukainen, Aurora Aini Amanda
Helin, Teemu Matti Juhani
Helminen, Joni Tapani
Helo, Heidi Katariina
Henttu, Joel Juhani
Hirvonen, Lassi Matias
Hoivala, Lassi Usko Sakari
Huotarinen, Lotta Emilia
Husso, Kyösti Ilari
Hällfors, Waltteri Oskari
Härkönen, Milla Elina
Jaakkola, Markus Mikael
Jalli, Aino Kaarina
Jokinen, Henri Johannes
Jokinen, Jonna Tuulia Katariina
Jurvelius, Camilla Marina
Järvensivu, Tapio Tuomas
Kalli, Noora Emilia
Kallio, Matti Juha Pellervo
Kanniala, Anne-Mari
Kehä, Helmi Karoliina
Kivineva, Pauliina Johanna
Koistinen, Merituuli Irmeli
Koivunen, Laura Pauliina
Koponen, Jonna Marika
Korhonen, Linda Luisa Josefiina
Kuitunen, Aura Matilda
Kuukka, Arturi Reima
Kuusisto, Jani Amin
Laakso, Anniina Marianne
Laakso, Saara Mirjami Udilia
Lahti, Miia Maria Ester
Laukkanen, Aino Karoliina
Lehtinen, Sami Urho Olavi
Lempinen, Isa Sofia
Lilja, Veera Eveliina
Luoto, Elmo Akilles
Luukkola, Sirpa Tuulikki
Luukkonen, Oona Anneli
Lyttinen, Joakim Jesse
Malmström, Josefina Emilia
Martikainen, Elmeri Veli
Merentie-Lehtokoski, Anna Satu Helinä
Metsäluoto, Aino Tuulia
Myllymäki, Janne Markus Johannes
Mäkelä, Miki Väinö Valtteri
Männistö, Emmi-Juulia
Niemelä, Ville Petteri
Nieminen, Nanna Iira Marianne
Nupponen, Oskari Heimo
Ojala, Aki Kristian
Ojanen, Sari Katriina
Okoye, Tuulia Folasade Nefsia
Paavilainen, Emmi Kirsikka
Patomäki, Aino Irene
Pelkonen, Janne Antero
Piilola, Henna Hannele
Piipponen, Hanna Katariina
Piispanen, Antti Allan
Pullola, Jenni Inka Maria
Rainio, Emmi Tuulia
Rajamäki, Linnea Ida Mikaela
Rapp, Outi Irmeli
Ratala, Maiju Hilla Vilhelmiina
Rekola, Tuomas Heikki Torsten
Riihimäki, Juho Samuli
Rinta-aho, Riina Johanna
Rusanen, Veera Jekaterina
Ruuhijärvi, Aino Sylvia
Saarinen, Rakel Sara Maria
Salminen, Veera Elviira
Sarkanen, Eetu Oskari
Saros, Juho Henrikki
Seppä, Jani Matias
Seppälä, Susanna Tuulia
Siikonen, Samuli Mikko Reinhold
Sipilä, Helmi Fransiina
Sirén, Sini Susanna
Sorvari, Maria Rosina
Tali, Satu-Viola Kukkamaaria
Tallinen, Anna Elena Amanda
Tawast, Siiri Matilda
Tiura-Virta, Helinä Marjatta
Toiviainen, Janni Maria
Toppari, Lotta Emilia
Tunkkari, Iina Johanna
Tuunanen, Ulla Annukka
Tähtinen, Tinja Christina
Uusinoka, Eetu Aarne Einari
Varis, Minna Maria
Vasankari, Aino Emilia
Vatanen, Krista Sofia Anniina
Vilkman, Jouka Janne Aleksi
Virtanen, Samuli Valdemar
Virtanen, Sanna Marika Kristiina
Vulli, Matias Juha Olavi
Västilä, Oskari Johannes
Väänänen, Tiia-Maaria Susanna
Wiklund, Samuel Henrik
Ylönen, Niina Reetta

879 hakijaa, joista 132 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Historian tutkinto-ohjelma

Aarikka, Juho-Pekka
Aropaltio, Tapio Antero
Halme, Sara Susanna
Hamidulla, Viivi Sabira Ainur
Huoviala, Arttu Matteus
Ikola, Lauri Heikki
Ilottu, Laura-Maria Magdaleena
Jokela, Kaisa Leea Elisa
Juusela, Nora Miranna
Karjalainen, Emmi Johanna
Koivisto, Saana Maaret
Käis, Kare Johannes
Laakkonen, Linda Sofia
Lahti, Miikka Perttu Samuli
Lindgren, Emilia Alexandra
Lindroos, Elena Marjatta
Lipponen, Iikka Aulis Ilmari
Miettunen, Jaakko-Matti Joonatan
Ora, Noora-Liina Matilda
Roth, Joel Ari Benjamin
Salmi, Sakari Leo
Salomaa, Juuso Tapani Mikael
Silfverhuth, Iida-Maija Eveliina
Suominen, Reetu Severi
Tapio, Laura Karoliina
Tontti, Tiina Tuulia
Tuohimaa, Henri Samuel Antinpoika
Tuominen, Mikko Valtteri
Vallittu, Maiju Katariina
Vesa, Henry Aleksi
Virtanen, Kalle August Ilmari
Virén, Mira Julia
Vähäkangas, Samu-Perttu Mikael
Välimaa, Brita-Kaisa Emilia
Wallin, Otto Jarinpoika
Wester, Kristian Erik Amadeus

580 hakijaa, joista 36 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Hoitotiede, terveystieteiden tutkinto-ohjelma

Färm, Mia Carita
Haaranen, Sirkku Kaarina
Halkola, Suvi-Tuuli
Hautakangas, Sari Hannele
Heino, Kirsi Johanna
Ihalainen, Sari Ellen Kristiina
Isokoski, Salla Annukka
Jaari, Mona Daniela
Johansson, Hanna Anneli
Koivunen, Kirsi-Maija Kaarina
Korhonen, Kia Katri Anniina
Kotakorpi, Saara Helena
Laakso, Aija Sinikka
Lange, Veera Kaisa Mirjami
Lappalainen, Iita-Maria
Lehtonen, Anu-Elise Kristiina
Leppä, Henna Eveliina
Lohikoski, Karoliina Itta Marketta
Marjomäki, Venla Elina
Mäkikomsi, Milla Susanna
Nahkiaisoja, Annamaija Katriina
Niskanen, Anna Maria
Nyppeli, Jutta-Maria
Pekkanen, Mari Johanna
Puranen, Laura Johanna
Rajamäki, Satu Johanna
Rekola, Marjaana
Renfors, Riikka Johanna
Runsala, Eila Inkeri
Salin, Salla Elisa
Sammalisto, Laura Sinikka
Savelainen, Kaisa Maria
Suurkari, Tiina Marianne
Talja, Tiina Anneli
Törmä, Salla Elisa
Vironen, Satu Anniina
Vuolle, Tuija Tuulia Tellervo
Wallin, Anna Katariina

388 hakijaa, joista 50 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Informaatiotutkimuksen ja interaktiivisen median tutkinto-ohjelma

Gröndahl, Ari-Tuomas Aleksanteri
Halonen, Salla Karoliina
Harmainen, Heikki Samuli
Huhtinen, Maria-Aleksandra
Huppunen, Nelli Nina Katriina
Kemppainen, Matti Mikael
Kepsu, Sami Taneli
Liljeberg, Severi
Lindholm, Aki Markus
Mattinen, Topias Kalle Jalmari
Mäkipää, Eero Harri Valtteri
Männistö, Ruut Kaarina
Mäyrä, Essi Riikka Annika
Peltola, Heini Maaria
Rikkinen, Sarita Talvikki
Salo, Viivi Elli Helena
Santanen, Sanna-Maria
Sillanpää, Julia Katariina
Tanni, Taru Tuulikki
Unkuri, Jade Serena
Vaaras, Oskari Onni-Ilmari
Wallenius, Sini Tuulikki
Zervakis, Alex Georgios

275 hakijaa, joista 32 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Journalistiikan ja viestinnän tutkinto-ohjelma

Anundi, Emilia Inkeri
Asunta, Mikko Aapo
Bister, Lea Larissa
Blom, Johannes Henrik
Granholm, Kati Hellevi
Hautamäki, Tiina Marjatta
Hiilloskorpi, Henriikka Emilia
Huhtinen, Petri Juhani
Hällfors, Sakari Milari
Hämäläinen, Laura Sofia
Härkönen, Anni Suvi Tuuli
Häti, Vilma Maria
Iduozee, Uwaifo Lari
Jokinen, Teresia Jasmin Eveliina
Jokitalo, Lotta Josefiina
Jonninen, Ella Karolina
Juutilainen, Tinja Aino Pauliina
Järvenpää, Sandra Helena Albertiina
Jääskeläinen, Petri Samuli
Kankaanpää, Juho Olli
Kantola, Emmi Hilla Mathilda
Kari, Rosa-Maria Juulianna
Kauppila, Ellanoora Rebekka Rosaliina
Keinänen, Laura Vieno Alina
Keinänen, Milja Maria Karoliina
Keski-Heikkilä, Anni Susanna
Keskitalo, Katri Julia
Korpela, Anniina Aurora
Koskela, Alina Siiri Sofia
Koskenranta, Perttu Johannes
Kujala, Oona Maria
Kurki, Elena Maria
Lampi, Krista Kerttuli
Lempiäinen, Nikolas Johan
Manner, Linda Martina
Mellberg, Ira Marianne
Naski, Emilia Ida Maria
Nieminen, Esko Alpo Kalevi
Nieminen, Janne Petteri
Nikander, Emma Iida Maria
Niska, Anna Iida Elisa
Nyystilä, Saara Emilia
Ojala, Onni-Oskari
Ollila, Elina Annemari
Paajanen, Heikki Petteri
Piili, Nea Krista Annika
Piipponen, Sarita Maiju Kaarina
Rimpiläinen, Anniina Maria Vilhelmiina
Ristmeri, Aliisa Alma Josefiina
Rotola-Pukkila, Miisa Maaria
Salonen, Essi Aino Henriikka
Seppinen, Lari Eevertti
Seppälä, Susanna Annika
Sievers, Rosa Kaarina
Teiskonlahti, Kirsi Katriina
Ukkonen, Elina Anna Amanda
Vasara, Väinö Taneli
Viitala, Karla Maria
Vuorijärvi, Helena Annikki
Vähälä, Leevi Antti Eemeli
Ylä-Outinen, Julia Iida Maria
Yrjönen, Antti Tuomas Aleksi

829 hakijaa, joista 71 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Kauppatieteiden tutkinto-ohjelma

Aalto, Jussi Oskari
Aalto, Sanna Karoliina
Aaltonen, Anton Vilhelm
Ahlqvist, Julius Rudolf
Ahmas, Ella Johanna
Ala-Lahti, Anette Eveliina
Alava, Mari Johanna
Arolaakso, Krista Henriikka
Filatov, Mari Johanna
Haajanen, Senni Pirkitta
Haapaniemi, Juha Matti Adam
Haavisto, Topias Olavi
Haikonen, Marja Ilona
Hakkarainen, Jenni Johanna
Hassinen, Maria Henrietta
Heinonen, Roosa Maria
Hinkka, Emma Susanna
Holopainen, Senni Elina
Huostila, Anssi Kalle Aleksi
Iivonen, Jaakko Juhani
Iso-Pietilä, Ilari Jalmari
Jaakkonen, Antti Heikki Sakari
Johansson, Sara Heidi Helene
Juuti, Ellaelina
Järvinen, Aleksi Mikael
Kallio, Tero Petteri
Karvinen, Pinja Maria Jemina
Kataja, Jyri Einari
Keisala, Tessa Jemina
Keskinen, Hannakaisa Edith
Kiiskilä, Eppu Olavi Johannes
Kinnunen, Noora Maria
Kivinen, Nelly Sofia Kristiina
Klimahin, Julia Alexandra
Koivisto, Kristian Mika Johannes
Koivula, Markus Mikael
Koivunen, Jussi Antero
Korkiamäki, Harri Juhani
Korpela, Heidi Emilia
Korpela, Julia Hanna Maria
Korttilalli, Ella Filippa
Koskela, Anni Eveliina
Kosonen, Ahti Ilmari
Kostiainen, Joonas Valentin
Kotimäki, Johanna Marjatta
Kovanen, Anni Aleksandra
Kunnas, Henna Kristiina
Kuokkanen, Juhani Aleksanteri
Käkönen, Sara Sofia
Köykkä, Janne Mikael
Laaki, Eveliina Jenny Maria
Laine, Perttu Oskari
Laitinen, Janne Samuel
Laurikka, Annu Lotta
Lehtinen, Rosa-Maria
Lehto, Veli-Henrik Rafael
Lemmetty, Maija Pauliina
Liimo, Toni Juhani
Lindgrén, Johanna Hannele
Lindholm, Jalmari Johannes
Litmanen, Siina Sabriina
Loimu, Kaisa Eveliina
Luoma-Halkola, Johanna Maria
Luukkonen, Roosa Johanna
Malmström, Mikko Johannes
Maltolahti, Lotta Karoliina
Manner, Amanda Emilia
Mansikkamäki, Maiju Linnea
Marjomaa, Jenni Emilia
Mattila, Janika Maria
Miettinen, Niklas Nikodemus
Mokkila, Heidi Maria Pauliina
Muhonen, Essi Hannaleena
Mustonen, Matias Anton Erik
Mustonen, Mia Marika Pauliina
Mäkelä, Lauri Sakari
Mäki, Sanni Ida Emilia
Mäkinen, Elina Onerva
Mäkkylä, Osku Aleksi Benjamin
Määttänen, Sarianna Karoliina
Nikkilä, Auli Johanna Helena
Nissi, Eliisa Sonja Sylvia
Nokelainen, Sabina Ida Maria
Nurmi, Sofia Emilia
Nyblom, Oona Sofia Katariina
Oranen, Joel Tristan Nikolai
Partanen, Tapio Henrik
Parviainen, Elina Inkeri
Peitsalo, Petri Tomi Juhani
Pekki, Ella Sofia
Pelli, Lassi Petteri
Perämäki, Valtteri Vilhelm
Piirainen, Pekka Juhani
Pitkäsalo, Eero Benjami
Polvi, Mikko Valtteri
Postila, Saara Aurora
Pyykkö, Kaisa Mari-Anne
Rahja, Petteri Mikael
Ranua, Eija Karoliina
Rautalin, Emma Kaarina
Rautiainen, Markus Eemil
Reko, Milka Tuuli Anneli
Saarela, Saku Jalmari
Saarnisto, Niko Oliver
Sairanen, Elias Robert Valtteri
Salmiranta, Ines Susanna
Selin, Miska Daniel
Sihvonen, Jaakko Sakari
Soininen, Miia Maria
Suhonen, Aaro Matti Juhana
Sulanen, Sofi Tuulia
Sulkanen, Niko Petteri
Suninen, Anni Katri Päivikki
Takovaara, Viivi Kaarina
Tiainen, Eetu Matias
Tiitinen, Manu-Pekka Aleksi
Toikka, Esa Juhani
Tumme, Lauri Jaakob Joakim
Tuominen, Mikko Ilmari
Tuovila, Santeri Akseli
Tuovinen, Tiina Annika
Tyysteri, Veera Maija
Töytäri, Jutta Maarit
Vahtera, Sini Kaarina
Vaittinen, Nitta Emilia
Vapola, Valtteri Leevi Aleksi
Vesanen, Tuomas Pekka
Virtanen, Miska Samuli
Vuojolainen, Tommi Mikael
Väisänen, Tanja Maria
Winter, Riikka Pauliina
Zilliacus, Anni Pauliina
Äijälä, Arttu Veli Tapani

2616 hakijaa, joista 145 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Kirjallisuustieteen tutkinto-ohjelma

Craciun, Ariadna Cristina
Elo, Marja Elina
Hynninen, Mari Katri
Hyvönen, Rosanna Aurora
Itkonen, Inka Pauliina
Kalaja, Helmi Katariina
Kanerva, Henna Susanne
Kauppila, Roosa-Maria Eveliina
Keskinen, Liisa Henriikka
Kontiainen, Sanna Kristiina
Lahtinen, Krista Nea Jasmin
Molin, Jasmin Nea Carina
Mustonen, Anna Kristiina
Mäenhovi, Milla Tuulikki
Numento, Alisa Edith Maria
Paakki, Lyydia Lotta Katariina
Paananen, Veera Talvikki
Putkonen, Viivi-Tuulia Erika
Rannikko, Pietari Aleksanteri Kustaa
Rantamäki, Ilona Susanna
Saarivirta, Sonja Roosa Emilia
Strömberg, Siru Kirsikka
Suikkanen, Milla Kristiina
Vuorinen, Aino Julia
Vähätiitto, Pinja Liisa Tuulikki
Välimäki, Katariina Emilia

195 hakijaa, joista 30 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Logopedian tutkinto-ohjelma

Hakonen, Johanna Kyllikki
Hursti, Meri Tuulia
Hyttinen, Anni Roosa
Järvi, Henna-Riikka
Kekkonen, Leena Maria Matilda
Kivistö, Anu Johanna
Marttinen, Reetta Amanda
Paronen, Sini Maaria
Varis, Iina Emilia
Vilppula, Susanna Heli
Vuomajoki, Maija Katariina

378 hakijaa, joista 15 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Luokanopettaja, Kasvatustieteiden tutkinto-ohjelma

Alajoki, Teemu Olavi
Bernitz, Susanna Maria
Eskola, Tiina Henriikka
Halonen, Anniina Susanna
Haveri, Heini Aurora
Heikkinen, Iiris Linnea
Heinonen, Jenny Maarit Aleksandra
Helenius, Senja-Leena Maria
Holkko, Kiia Maria
Hursti, Pekka Sakari
Huttunen, Sari Sinikka Anneli
Huusela, Marko Mikael
Jokinen, Aino Matilda
Joro, Nea Mari Henriikka
Jylhä, Elina Sirkka Marjatta
Jäppinen, Natalia Aliisa
Järvensivu, Mari Juulia
Kaitainen, Anu Eveliina
Kaitajärvi, Minna Maarit
Kallio, Tiina Pauliina
Kalliomaa, Tytti Tuulikki
Kannasoja, Taika Pilvi Pauliina
Kauppinen, Tuomas Taavi Aleksanteri
Kela, Viivi Linnea Erkintytär
Kilpi, Nestori Antti Ilmari
Kinnari, Katja Maria Kristiina
Kivimäki, Hanna Maria
Kivistö, Johanna Aune Linnea
Koskinen, Mari Johanna
Kukkaniemi, Reetta Eveliina
Kukko, Salla Elina
Kukkonen, Milla Maria
Kulha, Saija Iida Katariina
Kuula, Maria Sofia
Kuula, Meri Vappu
Kytölä, Karoliina Iida Maria
Lahtinen, Mari Johanna
Latvala, Satu Maarit
Lausvaara, Emmi Katariina
Lehtinen, Jasmi Iida Tuulikki
Leppäniemi, Ilari Antti Ilmari
Lindén, Anniina Kati Severiina
Lumivuokko, Miia Katriina
Mallat, Eetu Juho Tapani
Malmberg, Ronja Marikki
Marttinen, Annariikka Elisa
Mattila, Ella Irene
Musta, Pilvi Anniina
Mäkelä, Eemeli Johannes
Nazeri, Faruk
Niemi, Teemu Tapani
Nikunen, Hanna-Kaisa
Nikupeteri, Anita Julia
Ojell, Ella Pauliina
Ollikainen, Satu Maarit
Oras, Riku Lauri Iisakki
Palohuhta, Maria Henriikka
Paul, Heidi Hannele
Polvivaara, Lauri Juhani
Pouttu, Kati Anniina
Pullinen, Henri Kaarlo Joona
Riekkinen, Jere Heimo-Artturi
Rosenberg, Meri Hannele
Rovio, Maura
Rämö, Suvi Sinikka
Salo, Julia Anna Maria
Salo, Teemu Jaakko Waltteri
Salomäki, Anniina Sonja Emilia
Siira, Sini Maria
Sipilä, Eveliina
Soinlahti, Essi Maria
Talonen, Reetta Maria Elviira
Telkki, Adeliina
Tiilikka, Siiri Ilona
Uusitalo, Vilhelmiina Elisabeth
Valtonen, Marianna Kaarina
Valtonen, Sanni Susanna
Väänänen, Siru Helga Elisa
Ylitalo, Timo Aimo Juhani

2054 hakijaa, joista 86 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Lääketieteen lisensiaatin tutkinto-ohjelma

Aaltonen, Katri Maria Pauliina
Ahola, Toni Petteri
Ala-Korpi, Solja Margit
Alminoja, Aleksi Anton
Arkkila, Hillevi Helinä
Askeli, Antti Miika Mikael
Enwald, Max Anders
Eräviita, Emmi Sisko Elina
Haanpää, Outi Tiiu Marjukka
Haapanen, Susanna Elisabet
Haarala, Jenna Juulia Kyllikki
Hakala, Henni Jasmine
Hakonen, Kosma
Hamid Faiek, Humam
Heinonen, Aaro Johannes
Hietala, Eeva Karoliina
Hietaoja, Nelli Karoliina
Hintsala, Marjo Emilia
Honkamäki, Jasmin Maria Kristiina
Hurskainen, Matilda Anna Aleksiina
Husu, Aino-Kaisa Eveliina
Hyvärinen, Heini Elina
Hyvärinen, Jukka Ilari
Hyvärinen, Pekka Olavi
Hämäläinen, Juho Emil Santeri
Hänninen, Ismo Kalevi
Häyrynen, Jenna Leea Charlotta
Höyhtyä, Miikka Aappi
Itkonen, Julius Nuutti
Kainulainen, Vilma Sofia
Kalliomäki, Eerika Josefiina
Kauppi, Tarmo Heikki Samuel
Kauranen, Noora Emilia
Kemppainen, Anniina Karoliina
Kivikangas, Nooa Paavo Mikael
Knuuttila, Emma Sofia
Korteniemi, Topi Yrjö
Koskela, Sonja Pauliina
Koskinen, Virpi-Kristiina Emilia
Kronqvist, Julia Elisabet
Kröger, Sofia Anna Lydia
Kukko, Ville Tuomas
Kuokkanen, Elina Susanna Talvikki
Laakso, Jaakko-Petteri Mikael
Laakso, Venla Maria
Lammi, Matleena Mirkka Eliisa
Lammintausta, Aleksi Anselmi
Lappalainen, Lisa Marie
Lappalainen, Mari Kristiina
Lassila, Artturi Mikael
Leinonen, Heini Elina
Leppänen, Sanni Henna-Riikka
Lindberg, Antti Antero
Luoma, Jesse Juho Matias
Luostarinen, Samu Teemu Tapani
Marishina, Anna
Marttinen, Iiris Karoliina
Mattila, Netta Helmiina
Metsälä, Riku Eemeli
Moilanen, Laura Maria
Mutanen, Juho Eemeli
Myyry, Tiina Sinikka
Mäenpää, Johanna Aino Emilia
Mäkelä, Aleksi Johannes
Mäkelä, Otso Tapio
Mäkinen, Otto Jeremias
Natukka, Tuomas Mikael
Nieminen, Liisa Anneli
Nippala, Anni Maria
Nora, Tommi Petteri
Nurmi, Mikko Johannes
Orsila, Lasse Erkki Juhani
Paavola, Tuukka Johannes
Peciola, Stefano
Piesanen, Jaakko Veli Ilmari
Pihlaja, Mia Karoliina
Pihlajarinne, Noora Elina
Punkka, Olli Samuli
Pyykkö, Anton Tapani
Päivömaa, Mikael Aleksi
Rauma, Juuso Aleksi
Reini, Markus Esko Mikael
Repo, Maija Susanna
Riski, Benjamin Eelis Petrinpoika
Rokka, Isto Tapani
Sankari, Hanna-Reetta Emilia
Sarin, Heikki Vihtori
Savolainen, Lauri Santeri
Sikkinen, Ella Krista
Simolin, Niklas Sebastian
Skön, Salla Erika
Soininen, Elsi Mirjami
Sorvettula, Katariina Amanda Maria
Sulkanen, Emmiina Neea Minnea
Suominen, Olli Mikael
Säkkinen, Ella Sofia Matilda
Taipale, Henrik Joonas Petteri
Tapaninaho, Anna Maria
Teittinen, Heta Wilhelmiina
Teränen, Ville Valtteri
Tomás, Victor Fausto Soares
Uksila, Toivo Johannes
Valli, Tuomas Waltteri
Vartio, Leevi Oskari
Virkamäki, Aino Elina
Virtanen, Emilia Saara Maria
Virtanen, Katja Marika
Värri, Aino Karoliina
Wirtanen, Eelis Aukusti

1278 hakijaa, joista 117 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Matematiikan ja tilastotieteen tutkinto-ohjelma

Alenius, Ville Petteri
Arvila, Anni Sandra-Sofia
Eronen, Atte Emil
Hakamäki, Taru Susanna
Halme, Eetu Olavi
Heikura, Jaakko Ilari
Hulkkonen, Joonatan Veli Tapani
Huotari, Joonas Matti Samuel
Inkinen, Mirja Lahja Annukka
Jaakkola, Reijo Iisak
Jantunen, Joonas Anton
Juntunen, Janni Roosa Mikaela
Järvinen, Teija Maarit
Kaivosoja, Jyri Jaakko Pietari
Karjalainen, Mirka Nea Maria
Karnaattu, Taru Emilia
Kela, Solja Juulia
Kortesmäki, Miisa Ennitiila
Kosola, Juuso Valtteri
Koukkula, Topias Onni Nikolai
Kulju, Mikko Erkki Johannes
Kuokkanen, Riku Juhana
Kuokkanen, Tytti Pauliina
Kykkänen, Antti Kaleva
Kyllönen, Joni Tuomas Petteri
Lammi, Tiia Anniina
Lehto, Henna Anniina
Lempinen, Antti Johannes
Leppänen, Olli Tapio
Lottonen, Eemeli Matias
Malin, Petra Tuulia
Manninen, Antti Joel
Manninen, Henri Aleksi
Metso, Emilia Iida Isabella
Mikkola, Heidi Tuulia
Nieminen, Salla Karita
Niskanen, Atte Ilari
Ohrimovitsch, Anni Matleena
Partanen, Emmi Siru Johanna
Pasanen, Else Ingrid
Peltola, Aleksi Konsta Hermanni
Pirhonen, Jenna Annika
Pullola, Emma Eveliina
Riihilahti, Iita Anni Elna
Räikkönen, Antti Joona Valtteri
Sainio, Kati Johanna
Seppänen, Juho Aatos Olavi
Sianoja, Marjaana Anna-Liisa
Soininen, Tero Antti
Syrjä, Saku-Matti Sakari
Tikkanen, Jouki Aino Terhikki
Ukkonen, Emma Päivikki
Viitanen, Joona Valtteri
Vilén, Heikki Tapani
Vuorinen, Arttu Tapio
Väkeväinen, Pasi Petteri

319 hakijaa, joista 79 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Pohjoismaisten kielten tutkinto-ohjelma

Borg, Rebecca Sofia Victoria
Elkomaa, Suvi-Tuuli Orvokki
Isoviita, Alina Ida Aurora
Jäppinen, Veera Juliette
Laakso, Eva Karin Marjatta
Lahtinen, Sari Emilia
Levänen, Lotta Ira Elmiina
Mäkelä, Annie Melina
Nykänen, Eini-Mari Katriina
Peltonen, Mira Julia
Rasinkangas, Reija Lea Terhikki
Såg, Wilma Siiri Kylli
Vihtalahti, Ville Robert Tapio
Virtanen, Heli Irene
Virtanen, Iisa Sofiina
Ylönen, Maija Kaisa Tuulikki

121 hakijaa, joista 18 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Politiikan tutkimuksen tutkinto-ohjelma

Ahvo, Johannes Akseli
Alaraatikka, Milla Maria
Antila, Anna Anita
Borg, Maisa Helinä
Hakaniemi, Anni Eveliina
Hakkarainen, Marjo-Julia Serafiina
Hankamäki, Pihla-Riikka Maria
Hiltunen, Inkeri Nanni Julia
Husu, Linda Helena Veijontytär
Hyartt, Susanna Karoliina
Iivarinen, Veera Anniina
Järvenpää, Elina Laura Maria
Kandic, Vili Kristian
Katajamäki, Kariina Senja Matilda
Keipi, Julia Karoliina
Koivuniemi, Mikko Taneli Antero
Kotiranta, Sanni Sofia
Kröger, Sami Juhani
Lahtinen, Samuli Sebastian
Likolahti, Emilia Maria Dagmar
Lindvall, Oscar Alexander
Mannila, Teemu Henrik Tapani
Mbye, Sunna Heloisa
Niemi, Henri Johannes
Nikkilä, Matti Veli Pontus
Paakkari, Tiina Susanna
Pesonen, Saku Axel
Pieskä, Petra Karoliina
Ponkala, Salla Kristiina
Puhakka, Riina Maria
Rautiainen, Elisa Maria
Ruusunhelmi, Marianne Jasmine Desirée
Sandroos, Lotta Sofia
Suoranta, Anna Sofia Helmiina
Systä, Jussi Sakari
Terävä, Milla Anna Emilia
Tukia, Roope Santeri
Tulonen, Eetu Matti Santeri
Tuominen, Vilma Vivian Tuuli
Tuurala, Emilia Ellinoora
Viitanen, Saara Sofia
Villenheimo, Rosa Julia

535 hakijaa, joista 43 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Psykologian tutkinto-ohjelma

Ahola, Maiju Sofia
Ahonen, Sarlotta Minttu Johanna
Aro, Pauliina Meri Tuulia
Aroalho, Päivi Anneli
Bwalya, Anssi Chanda Ilmari
Engblom, Anna Terhen Talvikki
Jumisko, Satu Tuulikki
Järvelin, Milja Magdaleena
Järvinen, Iina Emilia
Kalejaiye, Filippa Olusoji
Kansanen, Beeda Karoliina
Karkkulainen, Siru Johanna
Kiilavuori, Anni Kristiina
Koivisto, Sanna Maria Mirjam
Kunnari, Janika Anniina
Kuula, Aada Helmi Marjatta
Kuusinen, Monna Tuuli Talvikki
Laurila, Milla Johanna
Lehtinen, Eero Ilari
Liimatainen, Venla Ilona
Lyytikäinen, Hanna Emilia
Mantere, Laura Selena
Meller, Dona Linda
Miettunen, Nora Aleksandra
Niemelä, Emmi Sofia
Nieminen, Katariina Amanda Rosalie
Ortila, Narda Maria
Peltola, Tuuli-Kaisa
Ponkala, Henna Marika
Rantakokko, Sirja-Helena Kristiina
Saari, Mikko Johannes
Saranpää, Aino Matleena
Seppälä, Liisa Elina
Sotisaari, Pinja Marika
Tasanen, Erika Anna Emilia
Tuominen, Tilda Maria
Vehkaperä, Jari Heikki Johannes

1647 hakijaa, joista 40 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Ranskan kielen tutkinto-ohjelma

Ahonen, Jasmina Jenny Maria
Honkanen, Joni Juhani
Karjalainen, Telma Elena
Leino, Sofia Maarita
Mattila, Melissa Laila Tuulia
Nummela, Ronja Annika
Ojaniemi, Laura Elli Maria
Peltola, Maria Katariina
Pietikäinen, Viivi Iiris
Silin, Samuli Kristian
Tikka, Tiia Marjaana

90 hakijaa, joista 15 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Saksan kielen, kulttuurin ja kääntämisen tutkinto-ohjelma

Hirvonen, Jasmiina Sarlotta
Jokinen, Maija Johanna
Lehtinen, Mikael Väinö Johannes
Mikola, Nina Maria Aleksandra
Mäntylä, Minna Mikaela
Nieminen, Ronya Katariina
Ojala, Anselmi Eetu Jussi
Pekkola, Mirva Krista Anita
Rannikko, Ida-Maria
Salonen, Tuomas Juhana Hieronymus
Silvan, Stephanie
Sipi, Henna Sofia
Ukkonen, Senja Ulla Eerika

92 hakijaa, joista 17 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Sosiaalitieteiden tutkinto-ohjelma

Antikainen, Paavo-Matti Pellervo
Autiorinne, Miska Oskari
Eloranta, Annika Roosa Maria
Haimi, Oona Sisko Orvokki
Hakala, Sari Birgitta
Hakkarainen, Sanna Maarit
Harve, Tuuli Vilhelmiina
Heikintalo, Henri Petteri
Huttunen, Noora Elvira
Hyväri, Elli Ada Emilia
Häkkinen, Vilja Linnea
Janhonen, Salla Maria
Joenperä, Eveliina Laura-Maria
Jonasson, Vilhelmiina Aliina
Julku, Eeva Maria
Julkunen, Reetta Hellin
Jyränen, Niina Emilia
Järvinen, Henna Jasmin
Kaijanen, Milja Floora Alina
Kalliokoski, Maria Anna Elisa
Karjalainen, Eeva Annika
Karjanmäki, Susanna Karoliina
Kauranen, Ada Karin
Khoury, Leila Jamile
Kojo, Katariina Johanna
Korpi, Jenni Emilia
Kosonen, Aino Helmi Amanda
Kuisma, Milla Maria
Kujala, Samuel Kaarlo Alberto
Kupari, Essi Noora Emilia
Kykkänen, Jonna Eveliina
Laine, Jonna Jasmiina
Lehtola, Annika Sofia
Lindroos, Tuuli Keiju Anneli
Lindström, Emma Matilda
Luomala, Noora Juulia
Miettilä, Heidi Helena
Mäkeläinen, Suvi Susanna
Olander, Milla Susanna
Paavola, Ira Aurora
Pajupuro, Ida Juliana
Peltola, Noora Silvia
Perttula, Ilona Maria
Pesonen, Veera Emilia
Piha, Roosa Marjanna
Pirhonen, Saara Johanna
Pitkänen, Linda Milla Karoliina
Putkuri, Veera Iida Maria
Pölönen, Mimmi-Emilia Serafiina
Rahikainen, Vilma Lotta
Rajamäki, Linda Sofia
Raninen, Markus Aksel
Rantala, Juulia Adalmiina
Rantala, Pinja Maija Tuulia
Rautio, Annariina Emilia
Rissa, Outi Ilona
Rossi, Tomas Mikael
Rämö, Janina Elisabet
Saastamoinen, Iisa Pauliina
Saikkonen, Stiina Marita
Salminen, Henna Tuulia
Salo, Ira Karita
Salonen, Jaakko Johannes
Sariçiçek, Linda Jasmin
Sernola, Teemu Petteri Theodore
Siitari, Henna Ida-Maria
Siivonen, Jenna Emilia
Sippola, Jesse Joonas
Sireeni, Emma Emilia
Sirén, Laura Helena
Sulin, Ella Siiri Aliina
Suutala, Maria Katariina
Tammi, Ronja Marika
Tenhunen, Laura Johanna; KIRKKONUMMI
Tenhunen, Laura Johanna; TAMPERE
Tiirikainen, Helmi Pauliina
Tiitola, Sonja Konstantia
Ulmanen, Joni Henrik
Valtonen, Sanna Kristiina
Virtanen, Laura Maija Karoliina
Vuorinen, Ilkka Olavi
Vähärautio, Ilona Tuulikki
Waldén, Sinipilvi
Wiinamäki, Wilma Sofia
Äijälä, Elina Pauliina

926 hakijaa, joista 102 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Sosiaalityön tutkinto-ohjelma

Aarola, Iris Helmi Tuulia
Anttila, Katja Irina Tuulia
Elo, Jussi Ilmari
Evilampi, Satu Anneli
Hakala, Katja Birgit Susanna
Halonen, Katri Elina
Heimola, Minna Leena Maria
Hohtari, Anni Kerttu Maria
Itäpuro, Päivi Maria
Kallio, Jutta Jasmin
Karhu, Kaisa Helena
Kojo, Eveliina
Kouru, Annastiina Helena
Kulppi, Katrina Saimi
Lammi, Tuulia Anneli
Laukkanen, Katri Sirkka Sylvia
Majander, Kirsi Johanna
Moinio, Jonna Kaarina
Myllyaho, Elsa Minerva
Mäkelä, Jukka Eero Tapani
Mäkinen, Titta Ellen
Ojanen, Pirjo Annikki
Pitkälä, Salla Maria
Pitkänen, Tero Tapani
Pääkkönen, Jere Juhani
Rautiainen, Hanna Leena Julia
Reijonen, Maria Henriikka
Rintala, Kaisa-Maria
Simpura, Netta Peppiina
Summanen, Iris Sofia
Takala, Visa Matti Einari
Timlin, Aada Alma-Leena
Ujula, Tatu Jalmari
Varis, Roosa Maaria
Väisänen, Reetta Eveliina
Ylöstalo, Ella Maria

788 hakijaa, joista 45 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Suomen kielen tutkinto-ohjelma

Aro, Leena Anniina
Havumäki, Maaria Margareta
Heikkilä, Tiina Maria
Heikkinen, Niina Lotta
Kallio, Jenna Janika
Kallioniemi, Katariina Krista
Karvonen, Linda Marja Annika
Kohtamäki, Mira Elina Johanna
Kokkarinen, Jenni Julia
Lindroos, Emmi Karoliina
Litmanen, Iida Heidi Emilia
Manninen, Maiju Taimi Marjaana
Mäkinen, Linda Emilia
Pelkonen, Roosa Marja Anniina
Pelkonen, Saila Anniina
Pirttilahti, Noora Emilia
Poikonen, Joona Juhani
Pöyhönen, Kati Marjukka
Rauvala, Jutta Pauliina
Silomäki, Liinu Maaria
Tammilehto, Laura Kaisa Kaarina
Turunen, Ida Lotta Maria
Valtatie, Lotta Siiri Matilda
Vuorinen, Maarit Anneli
Ylhäinen, Tuulia Katariina

230 hakijaa, joista 26 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Tietojenkäsittelytieteiden tutkinto-ohjelma

Aninko, Akseli Markunpoika
Anola-Pukkila, Samuli Arttu Antero
Fagerström, Julius Anton
Haatanen, Heini Iida Karoliina
Hakulinen, Roope Verneri
Halttunen, Mikko Oskari Johannes
Hautalahti, Joona-Julius Waltteri
Heinäsmäki, Nuutti Kaarlo Kasper
Heusala, Suvi Katariina
Honkanen, Sami Petteri
Hurmalainen, Mikko Petteri
Juhola, Jali Villehard
Järvenpää, Mika Tapani
Järvinen, Niko Benjamin
Karlsson, Lasse Albert
Karttunen, Leo Akseli
Kenttämies, Markus Oskari
Kestinen, Pauli Kalle Matias
Koistinen, Justus Elmeri
Korkala, Juho Kalle
Korkeila, Atte Iivari
Koskela, Ilmo Tapio
Kouhia, Teemu Mikael
Kreus, Petri Antero
Kujala, Katja Kristiina
Kuusinen, Juho Kristian
Laakso, Valtteri Ville Kasper
Lammi, Leni Anette
Laukkanen, Miikka Tapani
Lehto, Anniina Kati Johanna
Lempiö, Aapo Ossi Ilmari
Lieke, Kia Juliana
Lindvall, Kim Eerikki
Lunnikivi, Vivian Maria Kristiina
Malmberg, Joni Antero
Mantonen, Jommi Viljami Joonatan
Mattila, Mikko Juhani
Mattila, Tony Juhani
Mobin, Toni Muhamed
Mustalahti, Eero Kauko Tapio
Myllymäki, Henna-Riikka Maaria
Mäkelä, Iiro Akseli Jalo
Mäkelä, John Arimo
Mäki, Antti Viljami
Mänttäri, Miikka Markus
Nieminen, Toni Markus Mikael
Nissinen, Mikko Juhani
Nousiainen, Niko Mikael
Nuuttila, Tuomo Usko Tapani
Palomäki, Roosa Jenna Maria
Partanen, Okko Arimo
Pesonen, Joni Mikael
Pohjola, Markus Valtteri
Pohjonen, Essi Sofia
Putila, Roope Olavi
Raivio, Senja Birgitt Pauliina
Rajala, Tuomas Eemeli Aukusti
Rantamaa, Hanna-Riikka
Rauhala, Vili-Veikko Verneri
Rautio, Aapo Ilmari
Rintamäki, Noora Maria
Ritola, Ville Mikael
Saarinen, Saara Elisa
Seppänen, Johannes Mikael
Seppänen, Mikko Matti Juhani
Sillanpää, Jukka Mikael
Strömberg, Miklos Jouka Kasimir
Suomela, Lauri Tapani
Tammela, Tuomas Hermanni
Teisko, Väinö Ismo Tapio
Tikkanen, Lari Tapio
Toimela, Noora Emilia
Tuominen, Matti Sakari Aleksanteri
Vasenius, Petrus Samuel
Viitanen, Ere Vili Valtteri
Visser, Sofia Elisabeth Linnea
Ye, Yizhou
af Forselles, Kimi Jesse Niklas

569 hakijaa, joista 120 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Varhaiskasvatus, Kasvatustieteiden tutkinto-ohjelma

Arvonen, Elina Maria Hannele
Eho, Oona Emma Olivia
Elomaa, Maria Johanna
Hautala, Nea Susanna
Hautasuo, Heidi Jelena
Heljo, Anna-Maria Aurora
Helminen, Maija Helena
Hietanen, Laura Regina
Hillman, Janina Marketta
Huhtanen, Aino Eerika
Huotilainen, Laura Katariina
Jernfors, Anna Sofia Karoliina
Johansson, Sofia Karoliina
Kahila, Minna Kristiina
Kairamo, Anna Sisko
Kiilanto, Minna Varpu Eveliina
Kirvesniemi, Sanna Anniina
Koivisto, Johanna Meri Terttu
Koskelo, Emilia Hanna Katariina
Lamminen, Emilia Laura Riikka
Latvala, Jenna Maria Eveliina
Laulainen, Kirsi Orvokki
Leponiemi, Jari Juhani
Leppänen, Tiia Elina
Leppäniemi, Annariina Helena
Länsmans, Viivi Minea
Manderbacka, Tuulia Katariina
Moilanen, Milja Anni Maria
Mäkinen, Reeta Ulla Elissa
Niemistö, Elisa Marjukka
Nissinen, Iiro Severi
Nurminen, Kirsikka Sari-Anne
Ojanen, Jonna Marja Eveliina
Peltola, Katri Eeva Maria
Peltonen, Saara Johanna
Perälä, Sami Matti Mikael
Piirinen, Sara-Lotta Katriina
Purhonen, Linda Emilia
Puro, Elina Mirjami
Rytsy, Sonja Maria
Röyskö, Mari-Leena
Saari, Hanna Hilma Inkeri
Saari, Minna Marjaana
Sahlberg, Sofia Säde
Sotala, Eveliina Riina Maarit
Suomalainen, Susanna Olga Katriina
Svala, Jenna Pauliina
Taimisto, Veera Kaarina
Toivonen, Tia Maria
Törmä, Marianne Kristiina
Valve, Juulia Anneli
Winberg, Alina Maija Ulrika

875 hakijaa, joista 56 hyväksytty

Korkeakoulujen yhteishaku
Venäjän kielen, kulttuurin ja kääntämisen tutkinto-ohjelma

Hakamies, Kristiina Maria
Kalaeva, Ekaterina
Kianta, Tessa-Liina
Klimova, Irina
Komulainen, Milja Sofia
Lehto, Kaisla Helmi
Mäntylä, Johanna Pauliina
Pirinen, Juho Elias
Pöysti, Jumobanu Miriam
Remsu, Julia
Rinta-Filppula, Antti Eemeli
Rolig, Jere Mikael
Saarenoja, Terhi Sylvia
Semenova, Olga
Tabell, Suvi Tuulia
Tolvanen, Erkki Olavi
Vainio, Ville Matias
Viitanen, Outi Tuulia
Vinitchenko, Stanislava
Virta, Veera Julia
Vuorinen, Oksana

97 hakijaa, joista 26 hyväksytty

Avoimen väylän haku
Matematiikan ja tilastotieteen tutkinto-ohjelma

2 hakijaa, joista 2 hyväksytty

Avoimen väylän haku
Tietojenkäsittelytieteiden tutkinto-ohjelma

4 hakijaa, joista 4 hyväksytty

Master’s Degree Programme in Media Management

Sonja Egger
Volha Furs
Cristina Maria Rosas Bagaces
Sabia Taha
Yiying Wu
Svetlana Zorova

Master's Degree Programme in Global and Transnational Studies

Imaneh Ameli
Abu Azad
Bernard Budukumah
Rodrigo Castro Rangel
Thi Bich Tram Nguyen
Hanhan Ping
Muhammad Ahsan Qureshi
Heba Sigurdardottir
Olabode Makanjuola Shadare
Saila Maria Sofia Yli-Koivisto

Master's Degree Programme in Peace, Mediation and Conflict Research

Mazloum Ismail
Maarit Annika Malkamäki
Maria Opoku-Aikins
Redion Qirjazi
Yaniv Steinberg
Juho Matias Takkunen
Sarah Thubron
Natasa Vucetic

Master's Degree Programme in Quantitative Social Research

Patricia Elena Bilbao
Alokananda Datta
Ielyzaveta Harjunpaa
Saki Kudo

Master's Degree Programme in Computational Big Data Analytics

Luqmon Olajide Adio
Akindaini Bolarinwa Akindaini
Saif Al Falah
Kiran Shamlal Attal
Irfan Aziz
Samarth Barthwal
Waleed Imtiaz
Xinyue Li
Jingyu Li
Chien Lu
Linh Nguyen
Jarkko Kalervo Penttinen
Dimuthu Rajapaksha
Petek Sezgin
Omer Shafiq
Taisia Sycheva
Hussain Tanzeel Syed
Olga Vokueva

Master's Degree Programme in Human-Technology Interaction

Bilal Altaf
Gaurav Bhorkar
Mahboob Biland
Saskia Friebel
Kasimir Joel Antero Holappa
Juho Kastemaa
Otto Kauhanen
Chelsea Louise Kelling
Hua-Ting Kuo
David Seth Madison
Fernando David Marin Leyva
Zhang Min
Ayokunle Ogunfidodo
Joy Saina
Elizabeth Constance Sanford
Shakeeb Ur Rehman Shirazi
Jeongha Son
Yaniv Steinberg
Minh Duc Ta

Master's Degree Programme in Internet and Game Studies

Ulla Elina Björninen
Johanna Kristiina Kaipainen
Heidi Emilia Katariina Mäenpää

Master's Degree Programme in Software Development

Fayez Al-Saadi
Houd Bouchelouche
Mohammad Fakhrul Islam Farhad
Azar Karami Tabrizi
Priya Mishra
Ebrahim Naeimimoshirian
Murat Pojon
Abdullah Al Rahed
Ila Sharma
Chetan Sharma Kandel
Arun Sojan Kudakacheril
Elena Soloveva
Biswa Raj Upreti
Yinghui Wu

Master's Degree Programme in Bioinformatics

Ernest Akonnor Addo
Luqmon Olajide Adio
Hammad Ahmed
Oladipo Alalade
Md Mahamudul Alam
Dipabarna Bhattacharya
Ayo Ebunolorun Ibukunoluwa
Saad Bin Eusuf
Muhammad Faraz Arshad
Md. Mahmudul Hasan
Suleman Khairullah
Muhammad Raza Adil Khan
Xinyues Li
Paul Osei-Bonsu
Mariam Olamide Sanusi
Arafat Siddiqui
Ezgi Tanriver
Elaine Nochefranca Zosa

Master's Degree Programme in Health Sciences

Alena Agafonova
Nasiruddin Ahmed
Omoikhefe Lynda Aleburu
Sumathi Charlotte Ambrose Gregory
Prithutam Bhattarai
Kayan Colleen Campbell-Lindholm
Ching-Yuan Chen
Mingjie Duan
Paula Duff
Keeva Nicole Duffey
Samrit Gurung
Manisha Hamal
Sohail Hasan Bin
Iman ikram
Tamoor Ilmas
Laura Elina Jussila
Christopher Kipkorir
Jegede Kolawole Babatunde
Katja Irina Kotkavaara
Virpi Annikki Kylmänen
Alexandra Lahtinen
Camilla Maria Elisabeth Laiho
Pei Shan Loo
Igor Nagrebetskyi
Lasse Antero Pere
Thi Phuong Thao Pham
Awantika Priyadarshani
Anum Rafiq
Elina Marjukka Seppälä
Sudip Shrestha
Chantelle Slayter
Thao Tran

International Relations, Master's Degree Programme in Russian and European Studies

Ann Christin Beiroth
Jessica Charlotte Diepenbroek
Francesco Durante
Sointu Hannele Lampinen
Yuliya Trubachyova
Ching-Jung Wang
Michael Andrew Watkins

Master's Degree Programme in Media Education, Master of Social Sciences

Alex Brina
Quazi Md Shahariar Karim
Giang Nguyen
Svetlana Zorova

Master's Degree Programme in Media Education, Master of Education

Daria Vladimirovna Erofeeva
Georgia Frysoulaki
Adelina Mulyani Go
Seyedeh Maryam Hassanzadeh Khansari
Jui-Ping Hung
Ammar Husnain Khan
Deborah Janger
Thi Thu Hang Nguyen
Thi Mai Le Huyen Nguyen
Woojung Park
Tatsiana Shestunova
Huifang Wen
Lilin Xu
Mengdan Zhou

 

 
Hakijapalvelut
Kalevantie 4, 33014 Tampereen yliopisto
puh. 050 318 7387
Ylläpito: hakijapalvelut@uta.fi
Muutettu: 4.7.2015 6.30 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Esittely
Opiskelijaksi
Opiskelu
Tutkimus
Yhteistyö
Yksiköt
Yhteystiedot

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Opiskelijablogi
Rehtoriblogi
» lisää ajankohtaisia

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainväliset asiat
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Yhteiskuntatieteellinen tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
» lisää palveluita opiskelijalle

SÄHKÖISET PALVELUT
Intra
Moodle (learning2)
Nelli
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Tamcat
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti