Sisältöön
tampereen yliopisto: opiskelijaksi yliopistoon:
OpiskelijaksiTampereen yliopistoOpiskelijaksi
UTA intranetEtusivuEsittelyOpiskelijaksiOpiskeluTutkimusYhteistyöYksikötYhteystiedot

Opiskelijavalinnan tuloksia

Tällä sivulla julkaistaan vain niiden valittujen nimet, jotka ovat antaneet hakulomakkeessa luvan nimensä julkaisemiseen. Ehdollisesti hyväksyttyjen nimiä ei julkaista. Tiedot näkyvät noin kahden kuukauden ajan.

Sivulla näkyvät myös varasijalta opiskelijaksi valitut. Valittujen lukumäärä voi siis peruutusten johdosta olla suurempi kuin oppiaineen sisäänottokiintiö on. Katso lisätietoja varasijavalinnasta.

Kansainvälisen erillishaun valitut sivun lopussa

Viimeisten kahden kuukauden aikana ei ole valittu uusia opiskelijoita; ei ainakaan sellaisia, jotka olisivat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen Internetissä.

Master’s Degree Programme in Media Management

Sonja Egger
Volha Furs
Cristina Maria Rosas Bagaces
Sabia Taha
Yiying Wu
Svetlana Zorova

Master's Degree Programme in Global and Transnational Studies

Imaneh Ameli
Abu Azad
Bernard Budukumah
Rodrigo Castro Rangel
Thi Bich Tram Nguyen
Hanhan Ping
Muhammad Ahsan Qureshi
Heba Sigurdardottir
Olabode Makanjuola Shadare
Saila Maria Sofia Yli-Koivisto

Master's Degree Programme in Peace, Mediation and Conflict Research

Mazloum Ismail
Maarit Annika Malkamäki
Maria Opoku-Aikins
Redion Qirjazi
Yaniv Steinberg
Juho Matias Takkunen
Sarah Thubron
Natasa Vucetic

Master's Degree Programme in Quantitative Social Research

Patricia Elena Bilbao
Alokananda Datta
Ielyzaveta Harjunpaa
Saki Kudo

Master's Degree Programme in Computational Big Data Analytics

Luqmon Olajide Adio
Akindaini Bolarinwa Akindaini
Saif Al Falah
Kiran Shamlal Attal
Irfan Aziz
Samarth Barthwal
Waleed Imtiaz
Xinyue Li
Jingyu Li
Chien Lu
Linh Nguyen
Jarkko Kalervo Penttinen
Dimuthu Rajapaksha
Petek Sezgin
Omer Shafiq
Taisia Sycheva
Hussain Tanzeel Syed
Olga Vokueva

Master's Degree Programme in Human-Technology Interaction

Bilal Altaf
Gaurav Bhorkar
Mahboob Biland
Saskia Friebel
Kasimir Joel Antero Holappa
Juho Kastemaa
Otto Kauhanen
Chelsea Louise Kelling
Hua-Ting Kuo
David Seth Madison
Fernando David Marin Leyva
Zhang Min
Ayokunle Ogunfidodo
Joy Saina
Elizabeth Constance Sanford
Shakeeb Ur Rehman Shirazi
Jeongha Son
Yaniv Steinberg
Minh Duc Ta

Master's Degree Programme in Internet and Game Studies

Ulla Elina Björninen
Johanna Kristiina Kaipainen
Heidi Emilia Katariina Mäenpää

Master's Degree Programme in Software Development

Fayez Al-Saadi
Houd Bouchelouche
Mohammad Fakhrul Islam Farhad
Azar Karami Tabrizi
Priya Mishra
Ebrahim Naeimimoshirian
Murat Pojon
Abdullah Al Rahed
Ila Sharma
Chetan Sharma Kandel
Arun Sojan Kudakacheril
Elena Soloveva
Biswa Raj Upreti
Yinghui Wu

Master's Degree Programme in Bioinformatics

Ernest Akonnor Addo
Luqmon Olajide Adio
Hammad Ahmed
Oladipo Alalade
Md Mahamudul Alam
Dipabarna Bhattacharya
Ayo Ebunolorun Ibukunoluwa
Saad Bin Eusuf
Muhammad Faraz Arshad
Md. Mahmudul Hasan
Suleman Khairullah
Muhammad Raza Adil Khan
Xinyues Li
Paul Osei-Bonsu
Mariam Olamide Sanusi
Arafat Siddiqui
Ezgi Tanriver
Elaine Nochefranca Zosa

Master's Degree Programme in Health Sciences

Alena Agafonova
Nasiruddin Ahmed
Omoikhefe Lynda Aleburu
Sumathi Charlotte Ambrose Gregory
Prithutam Bhattarai
Kayan Colleen Campbell-Lindholm
Ching-Yuan Chen
Mingjie Duan
Paula Duff
Keeva Nicole Duffey
Samrit Gurung
Manisha Hamal
Sohail Hasan Bin
Iman ikram
Tamoor Ilmas
Laura Elina Jussila
Christopher Kipkorir
Jegede Kolawole Babatunde
Katja Irina Kotkavaara
Virpi Annikki Kylmänen
Alexandra Lahtinen
Camilla Maria Elisabeth Laiho
Pei Shan Loo
Igor Nagrebetskyi
Lasse Antero Pere
Thi Phuong Thao Pham
Awantika Priyadarshani
Anum Rafiq
Elina Marjukka Seppälä
Sudip Shrestha
Chantelle Slayter
Thao Tran

International Relations, Master's Degree Programme in Russian and European Studies

Ann Christin Beiroth
Jessica Charlotte Diepenbroek
Francesco Durante
Sointu Hannele Lampinen
Yuliya Trubachyova
Ching-Jung Wang
Michael Andrew Watkins

Master's Degree Programme in Media Education, Master of Social Sciences

Alex Brina
Quazi Md Shahariar Karim
Giang Nguyen
Svetlana Zorova

Master's Degree Programme in Media Education, Master of Education

Daria Vladimirovna Erofeeva
Georgia Frysoulaki
Adelina Mulyani Go
Seyedeh Maryam Hassanzadeh Khansari
Jui-Ping Hung
Ammar Husnain Khan
Deborah Janger
Thi Thu Hang Nguyen
Thi Mai Le Huyen Nguyen
Woojung Park
Tatsiana Shestunova
Huifang Wen
Lilin Xu
Mengdan Zhou

 

 
Hakijapalvelut
Kalevantie 4, 33014 Tampereen yliopisto
puh. 050 318 7387
Ylläpito: hakijapalvelut@uta.fi
Muutettu: 5.5.2016 6.30 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Esittely
Opiskelijaksi
Opiskelu
Tutkimus
Yhteistyö
Yksiköt
Yhteystiedot

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Opiskelijablogi
Rehtoriblogi
Tampere3
» lisää ajankohtaisia

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainväliset asiat
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Yhteiskuntatieteellinen tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
» lisää palveluita opiskelijalle

SÄHKÖISET PALVELUT
Intra
Moodle (learning2)
Nelli
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Tamcat
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti