Sisältöön
tampereen yliopisto: sis/luo-coms: yhteystiedot:
Viestintätieteiden ja luonnontieteiden tiedekunnatTampereen yliopistoViestintätieteiden ja luonnontieteiden tiedekunnat
Luonnontieteiden yhteystiedot

Luonnontieteiden tiedekunnan henkilökunta

Johto | Yliopistopalvelut yksikössä | Täydennyskoulutus

Opettajat ja tutkijat

Matematiikan ja tilastotieteen tutkinto-ohjelma

Tietojenkäsittelytieteiden tutkinto-ohjelma

Research Center for Information and Systems (CIS)

Opiskelijajärjestö

Luuppi ry (matematiikan, tilastotieteen ja tietojenkäsittelytieteiden opiskelijoiden ainejärjestö)

Johto

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Iltanen Katidekaani, yliopistonlehtori (tietojenkäsittelyoppi, alana tiedonhallinta)
Dean, Faculty of Natural Sciences
Kati.Iltanen@uta.fiPINNI B1020050 318 5857
Hyry Eerovaradekaani, professori (matematiikka)
Vice-dean, Faculty of Natural Sciences
Eero.Hyry@uta.fiPINNI B0022050 318 5855
Hella Laurimatematiikan ja tilastotieteen tutkinto-ohjelmavastaava, professori (matematiikka)Lauri.Hella@uta.fiPINNI B0009b050 318 5851
Juhola MarttiCBDA-maisteriohjelman vastuuhenkilö, professori (tietojenkäsittelyoppi)Martti.Juhola@uta.fiPINNI B1026040 190 1716
Mäkinen Erkkitietojenkäsittelyopin maisteriopintojen vastuuhenkilö, professori (tietojenkäsittelyoppi, alana algoritmit ja laskennan teoria)Erkki.Makinen@uta.fiPINNI B1005040 190 1712
Peltonen JaakkoCBDA-maisteriohjelman vastuuhenkilö, apulaisprofessori (tilastotiede, erityisesti data-analyysi)Jaakko.Peltonen@uta.fiPINNI B0023050 318 7116
Zhang ZheyingSDE-maisteriohjelman vastuuhenkilö, yliopistonlehtori (alana ohjelmistokehitys)Zheying.Zhang@uta.fiPINNI B1034050 318 5912

 

Yliopistopalvelut luonnontieteiden tiedekunnassa

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Boedeker Stinahankeasiantuntija
Project Expert / UTA Research Services
Stina.Boedeker@uta.fiPINNI B1049040 865 9520
Erkintalo Ville-Mattiopintokoordinaattori
Study Coordinator
Ville-Matti.Erkintalo@uta.fiPINNI B1060050 318 6386
Heinonen Minnaopintosihteeri
Study Secretary
NB: NEW room number Pinni B1053
Minna.I.Heinonen@uta.fiPINNI B1053050 318 6398
Jokiaho Helihallintosihteeri
Executive Secretary
Heli.Jokiaho@uta.fiPINNI B1046040 190 9840
Koskela Minnamatkasihteeri
Travel Secretary / UTA
- Faculty's travel affairs
Minna.Koskela@uta.fiPINNI B1055050 318 7056
Koskinen Taruopintopäällikkö
Head of Study Affairs
Taru.Koskinen@uta.fiPINNI B1051040 190 1219
Laatikainen Elisaopintosihteeri
Study Secretary
Elisa.Laatikainen@uta.fiPINNI B1052050 318 6823
Lassila Ullaopintokoordinaattori
- avoimen yliopiston opetus
Ulla.Lassila@uta.fiSJOKI050 549 0420
Majamäki Ninahenkilöstöasiantuntija
HR Specialist
Nina.Majamaki@uta.fiPINNI A2031050 318 6911
Parviainen Minnatalousasiantuntija
Financial Expert
Minna.K.Parviainen@uta.fiPINNI A2033050 421 1064
Rikala Heliopintokoordinaattori
Study Coordinator
Heli.Rikala@uta.fiPINNI B1058050 318 6669
Saastamoinen Sarihallintopäällikkö
Head of Administrative Affairs
Sari.Saastamoinen@uta.fiPINNI A2036040 190 1479
Tuominen Kirsikansainvälisten asioiden koordinaattori
Coordinator of International Education
Kirsi-Marja.Tuominen@uta.fiPINNI B1057050 318 6688
Yli-Salomäki Sannaopintosihteeri
Study Secretary
Sanna.Yli-Salomaki@uta.fiPINNI B1061050 318 6702
Östman Anneliosastosihteeri
Administrative Secretary
Anneli.Ostman@uta.fiPINNI B1048050 437 2649

 

Täydennyskoulutuspalvelut

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Harjunpää Marittasuunnittelija
Project Manager
Maritta.Harjunpaa@uta.fiPINNI B2087050 599 4372
Rauhala Teemukoulutuspäällikkö
Education Manager
Teemu.Rauhala@uta.fiPINNI B2060050 323 2083

 

Tiedekunnan sivulle

 

 

 
Ylläpito: webmaster@uta.fi
Muutettu: 16.8.2017 8.34 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti