Sisältöön
tampereen yliopisto: yhteiskuntatieteiden tiedekunta: opiskelu: tutkinto-ohjelmat: filosofian tutkinto-ohjelma:
Yhteiskuntatieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoYhteiskuntatieteiden tiedekunta
Filosofian tutkinto-ohjelma

Yhteystiedot: Filosofian alan henkilökunta

Contact information: Philosophy

Opettajat / Teaching Staff

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Haaparanta LeilaprofessoriLeila.Haaparanta@uta.fiPINNI B4148040 190 9780
Hakkarainen JanitutkijatohtoriJani.Hakkarainen@uta.fiPINNI B4134040 190 4125
Keskinen AnttitutkijatohtoriAntti.Keskinen@uta.fiPINNI B3044050 318 6117
Kuorikoski Jaakkoapulaisprofessori (new social research)Jaakko.Kuorikoski@uta.fiPINNI B4146050 437 7150
Laitinen ArtoprofessoriArto.Laitinen@uta.fiPINNI B4135050 318 7018
Raatikainen PanuyliopistonlehtoriPanu.Raatikainen@uta.fiPINNI B4147050 318 6142
Räsänen PetrituntiopettajaE.Petri.Rasanen@uta.fiPINNI B4133050 318 6129

Tutkijat, tohtoriopiskelijat/Researches, Doctoral students

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Belt JaakkotohtoriopiskelijaJaakko.Belt@uta.fiPINNI B4114050 318 6106
Forsman JantohtoriopiskelijaJan.Forsman@uta.fiPINNI B3038050 437 7152
Kauppinen AnttiakatemiatutkijaAntti.Kauppinen@uta.fi
Keinänen Markkudosentti, tutkijamarkku.keinanen@uta.fi044 2987250
Korko Almatohtoriopiskelijakorko.alma.e@student.uta.fiPINNI B4138050 318 7373
Kortelainen Ilmaritutkijatohtori (TaSTI)Ilmari.Kortelainen@uta.fiPINNI B3004
Koskensilta Ristotohtoriopiskelijaristo.koskensilta@uta.fiPINNI B4144
Kovalainen Heikkitutkijatohtori (kollegium)Heikki.A.Kovalainen@uta.fiATALPA 225050 318 7322
Lahikainen LauritohtoriopiskelijaLauri.Lahikainen@uta.fiPINNI B4145050 318 6145
Parviainen Jaanayliopistotutkija (TaSTI)Jaana.Parviainen@uta.fiPINNI B3011050 410 6764
Pesonen RennetohtoriopiskelijaRenne.Pesonen@uta.fi
Rauhala PaulatohtoriopiskelijaPaula.Rauhala@uta.fiPINNI B4145050 318 6232
Tienaho Nooratohtoriopiskelijanoora.tienaho@gmail.com
Vehkavaara Tommituntiopettaja, koordinaattoriTommi.Vehkavaara@uta.fiPINNI B4133050 318 6122
Virta Jaanatohtoriopiskelijajaana.s.virta@uta.fiLINNA 6020

Tutkijat ja tuntiopettajat (ei työpistettä) / Researchers, Doctoral students & other teachers 

Enwald, Marika, FT. tuntiopettaja
marika.enwald@uta.fi

Mehtonen, Lauri, FL, emeritus lehtori

Mikkonen, Jukka, FT, Tutkija
puh. 040-124 1055, jukka.mikkonen@uta.fi

Dosentit/Docents

Botz, Thorsten, Ph.D.

Hakkarainen, Jani, FT

Hartimo, Mirja, Ph.D.

Keinänen, Markku, FT
markku.keinanen@uta.fi

Klemola, Timo, FT
timo.v.klemola@gmail.com

Koskinen, Heikki J., FT
heikki.j.koskinen@kolumbus.fi

Lindberg, Susanna, FT

Oittinen, Vesa, FT, Professori (Aleksanteri-instituutti)
vesa.oittinen@helsinki.fi

Palomäki, Jari, FT.
jari.palomaki@uta.fi

Parviainen, Jaana, FT, Tutkija TasTi (YKY)
Pinni B3003, jaana.parviainen@uta.fi

Puhakainen, Jyri, FT.

Raatikainen, Panu, FT

Ranta, Aarne, FT.

Taipale, Joona FT

Työrinoja, Reijo, TT, Systemaattisen teologian emeritusprofessori, Helsingin yliopisto

Vadén, Tere, FT

Varto, Juha, FT

 
Ylläpito: soc.info@uta.fi
Muutettu: 21.8.2017 8.47 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti