Sisältöön
tampereen yliopisto: yhteiskuntatieteiden tiedekunta: opiskelu: oppiaineet (ennen syyslukukautta 2012 aloittaneille): nuorisotyö ja nuorisotutkimus:
Yhteiskuntatieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoYhteiskuntatieteiden tiedekunta
Nuorisotyö ja nuorisotutkimus

Yhteystiedot

SOC:n yliopistopalvelut

Nuorisotyön ja nuorisotutkimuksen henkilökunta:

Opetushenkilökunta:

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Helve Helenaprofessori, emeritaHelena.Helve@uta.fiLINNA 6020050 420 1517
Honkatukia Päiviprofessori (nuorisotutkimus)Paivi.Honkatukia@uta.fiLINNA 5098050 318 6743
Nieminen Juhayliopisto-opettaja (nuorisotutkimus ja nuorisotyö)Juha.Nieminen@uta.fiLINNA 5097050 318 6981

Tutkimushenkilökunta:

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Fransberg Malintohtoriopiskelija (sosiologia)Malin.Fransberg@uta.fi
Lähde MiiatutkijaMiia.Lahde@uta.fiLINNA 5053040 190 1553
Rinne Jarmotutkijatohtori (nuorisotyö ja-tutkimus)Jarmo.Rinne@uta.fiLINNA 5107050 437 7349
Rättilä Tiinatutkijatohtori (nuorisotyö ja -tutkimus)Tiina.Rattila@uta.fiLINNA 5107050 437 7344

 

Dosentit:

Harrikari Timo, YTT (nuorisotutkimus)

Kiilakoski Tomi (nuorisotutkimus)

Laine Sofia (nuorisotutkimus)

Lähteenmaa Jaana, VTT (nuorisotutkimus)

Määttä Mirja (nuorisotutkimus)

Suurpää Leena, VTT (nuorisotutkimus)

 
Ylläpito: soc.info@uta.fi
Muutettu: 28.8.2018 9.15 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti