Sisältöön
tampereen yliopisto: yhteiskuntatieteiden tiedekunta: opiskelu: oppiaineet (ennen syyslukukautta 2012 aloittaneille): psykologia:
Yhteiskuntatieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoYhteiskuntatieteiden tiedekunta
Psykologia

Ovien aukiolo 

Henkilökunnan esittelysivut

Psykologian henkilökunta

Hallinto (Yliopistopalvelut)

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Koivisto MerjahenkilöstösihteeriMerja.Koivisto@uta.fiLINNA 4055050 318 6618
Vuorilehmus PerttiopintosihteeriPertti.Vuorilehmus@uta.fiLINNA 4054050 318 6699

ATK-henkilökunta (Psykonet)

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Vatjus VirvasuunnittelijaVirva.Vatjus@uta.fiPINNI B3131050 318 7600

Opettajat

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Flykt MarjotutkijatohtoriMarjo.Flykt@uta.fiLINNA 4059050 318 7746
Helmi Saijayliopistonlehtori Saija.Helmi@uta.fiLINNA 4042050 318 7641
Helminen Terhiyliopisto-opettaja Terhi.Helminen@uta.fiLINNA 4061050 318 6166
Hietanen Jariprofessori Jari.Hietanen@uta.fiPINNI B3140040 190 1384
Jehkonen Merviyliopistonlehtori Mervi.Jehkonen@uta.fiLINNA 4052050 318 6099
Kinnunen Ullaprofessori Ulla.Kinnunen@uta.fiLINNA 4060040 190 1386
Korpela Kaleviprofessori Kalevi.Korpela@uta.fiLINNA 4063050 318 6130
Kuusisto Marikayliopistonlehtori Marika.Kuusisto@uta.fiLINNA 4050050 428 0905
Kykyri Virpi-Liisayliopistonlehtori (50 %, erikoispsykologikoulutus)Virpi-Liisa.Kykyri@uta.fiLINNA 4089
Kylliäinen Anneliyliopistonlehtori Anneli.Kylliainen@uta.fiPINNI B3141050 318 6021
Lindblom Jalluyliopisto-opettajaJallu.Lindblom@uta.fiLINNA 4040050 318 6143
Mauno Saijaprofessori (50 %, erikoispsykologikoulutus)Saija.Mauno@uta.fiLINNA 4089050 318 6770
Punamäki Raija-LeenaprofessoriRaija-Leena.Punamaki@uta.fiLINNA 4058050 318 6187
Ruokolainen Merviyliopistonlehtori ma. Mervi.Ruokolainen@uta.fiLINNA 4056050 318 6064
Tuomisto Marttiprofessori (täydennyskoulutus)Martti.Tuomisto@uta.fiLINNA 4053050 351 8137
Vierikko Elinayliopistonlehtori (avoin yliopisto)Elina.Vierikko@uta.fiLINNA 4062050 318 6237

Tutkijat

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Chen Tingjitohtorikoulutettava 
Isosävi Sannatohtorikoulutettava (työstä vapaa)Sanna.Isosavi@uta.fi
Kangaslampi SamulitutkijaSamuli.Kangaslampi@uta.fiLINNA 4059
Kankaanpää SaijatuntiopettajaKankaanpaa.Saija.L@student.uta.fi
Kojo Tiinapsykologi (työstä vapaa)Tiina.Kojo@uta.fiLINNA 4047050 318 6078
Lauttia JennipsykologiJenni.Lauttia@uta.fiLINNA 4047050 318 6078
Myllyneva AkituntiopettajaAki.Myllyneva@uta.fiLINNA 4044050 318 6083
Mäkelä Tiinatohtoriopiskelija Tiina.E.Makela@uta.fiLINNA 4038050 318 7055
Nurmi Lauratohtoriopiskelija (psykologia)Laura.J.Nurmi@uta.fiLINNA 4037050 318 7165
Ojanen Markkuprofessori (emeritus)Markku.T.Ojanen@uta.fi
Pasanen Tyttitohtoriopiskelija Tytti.Pasanen@uta.fiLINNA 4036050 318 7779
Peltola Mikkotutkijatohtori Mikko.Peltola@uta.fiPINNI B3139050 318 6120
Peltonen Kirsitutkijatohtori (Suomen Akatemian tutkijatohtorirahoitus)Kirsi.Peltonen@uta.fiLINNA 4041050 318 6181
Perko KaisatutkijatohtoriKaisa.Perko@uta.fiLINNA 4057050 318 6184
Rantanen KatitutkijatohtoriKati.Rantanen@uta.fiLINNA 4050050 318 6247
Ruotsalainen MaarittutkijaMaarit.Ruotsalainen@uta.fiLINNA 4018050 417 7429
Saurio KaisatohtoriopiskelijaSaurio.Kaisa.J@student.uta.fiLINNA 4059
Sianoja Marjaanatohtoriopiskelija Marjaana.Sianoja@uta.fiLINNA 4057
Syrjämäki AleksitohtoriopiskelijaAleksi.Syrjamaki@uta.fiPINNI B3142
Virtanen AnniinatutkijaE.Anniina.Virtanen@uta.fiLINNA 4036050 417 6944
Vänskä MervitohtoriopiskelijaMervi.Vanska@uta.fiLINNA 4018050 509 9235
Ylinen TyynetutkijaTyyne.Ylinen@uta.fiLINNA 4018050 318 7792
de Bloom Jessicatutkijatohtori (työstä vapaa)Jessica.de.Bloom@uta.fiATALPA 215050 318 6070

Tutkijat (ei työhuonetta)

Flykt Marjo – marjo.flykt@uta.fi
Kirves Kaisa - kaisa.kirves@uta.fi

Dosentit

Astikainen Piia
Hietanen Jari
Holma Juha
Jehkonen Mervi
Korpela Kalevi
Leppänen Jukka
Matikka Leena
Nieminen Pirkko
Peltonen Kirsi
Pesonen Anu-Katriina
Stengård Eija
Tuomisto Martti
Wallenius Marjut
Åstrand Kaisa – kaisa.astrand[at]kolumbus.fi

 
Ylläpito: soc.info@uta.fi
Muutettu: 4.2.2015 14.42 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti