Sisältöön
tampereen yliopisto: yhteiskuntatieteiden tiedekunta: opiskelu: oppiaineet (ennen syyslukukautta 2012 aloittaneille): psykologia:
Yhteiskuntatieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoYhteiskuntatieteiden tiedekunta
Psykologia

Ovien aukiolo 

Henkilökunnan esittelysivut

Psykologian henkilökunta

Hallinto (Yliopistopalvelut)

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Vuorilehmus PerttiopintosihteeriPertti.Vuorilehmus@uta.fiLINNA 4054050 318 6699

ATK-henkilökunta (Psykonet)

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Vatjus VirvesuunnittelijaVirve.Vatjus@uta.fiPINNI B3131050 318 7600

Opettajat

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Flykt Marjotutkijatohtori (työstä vapaa) 
Helmi Saijayliopistonlehtori Saija.Helmi@uta.fiLINNA 4055050 318 7641
Helminen TerhiyliopistonlehtoriTerhi.Helminen@uta.fiLINNA 4061050 318 6166
Hietanen Jariprofessori Jari.Hietanen@uta.fiPINNI B3140040 190 1384
Jehkonen Merviyliopistonlehtori Mervi.Jehkonen@uta.fiLINNA 4052050 318 6099
Kinnunen Ullaprofessori Ulla.Kinnunen@uta.fiLINNA 4060040 190 1386
Korpela Kaleviprofessori Kalevi.Korpela@uta.fiLINNA 4063050 318 6130
Kykyri Virpi-Liisayliopistonlehtori (50 %, erikoispsykologikoulutus)Virpi-Liisa.Kykyri@uta.fiLINNA 4089050 437 7271
Mauno Saijaprofessori (50 %, erikoispsykologikoulutus)Saija.Mauno@uta.fiLINNA 4089050 318 6770
Mäkelä Tiinayliopisto-opettaja (PSYKE`)Tiina.E.Makela@uta.fiLINNA 4038050 318 7055
Mäkikangas Anneyliopistonlehtori Anne.Makikangas@uta.fiLINNA 4056050 437 7137
Peltonen Kirsiyliopistonlehtori (työstä vapaa)Kirsi.Peltonen@uta.fiLINNA 4041050 318 6181
Punamäki Raija-LeenaprofessoriRaija-Leena.Punamaki@uta.fiLINNA 4058050 318 6187
Tuomisto Marttiprofessori (täydennyskoulutus)Martti.Tuomisto@uta.fiPÄÄT D231050 351 8137
Vierikko Elinayliopistonlehtori (avoin yliopisto)Elina.Vierikko@uta.fiLinna 4053050 318 6237
Vänskä Mervitutkijatohtori Mervi.Vanska@uta.fiLINNA 4039050 509 9235

Tutkijat

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Aro Pauliinatutkimusavustaja Linna 4036
Auvinen Elinatutkija Elina.Auvinen@uta.fi050 437 7213
Heikkilä LottatutkijaLotta.Heikkila@uta.fi050 437 7397
Hyysalo Nooraväitöskirjatutkija Linna 4018
Kangaslampi SamulitutkijaSamuli.Kangaslampi@uta.fiLINNA 4042
Koponen VeeraväitöskirjatutkijaVeera.Koponen@tuni.fiLinna 4037
Kujanpää MiikatohtoriopiskelijaMiika.Kujanpaa@uta.fiLinna 4057050 437 7209
Laamanen Petratutkija Linna 4018
Lauttia Jennipsykologi (PSYKE)Jenni.Lauttia@uta.fiLINNA 4047050 318 6078
Lindblom JallututkijaJallu.Lindblom@uta.fiLinna 4040050 318 6143
Minkkinen JaanatutkijatohtoriJaana.Minkkinen@uta.fiLINNA 4089050 318 7671
Mohammadi LeilatutkimusavustajaLeila.Mohammadi@uta.fi
Nyarko Felixtutkija LINNA 4018
Ojanen Markkuprofessori (emeritus)Markku.T.Ojanen@uta.fi
Pasanen TyttitutkijaTytti.Pasanen@uta.fiLinna 4041050 318 7779
Peltola Mikkoakatemiatutkija (SA)Mikko.Peltola@uta.fiPINNI B3139050 318 6120
Syrjämäki AleksitutkijaAleksi.Syrjamaki@uta.fiPINNI B3142
Takio Fiianeuropsykologi (PSYKE)Fiia.Takio@uta.fiLinna 4050
Tammilehto Jaakkotutkija Linna 4018
Virtanen AnniinatutkijaE.Anniina.Virtanen@uta.fiLINNA 4057050 417 6944
Vänskä Mervitutkijatohtori Linna 4039050 509 9235
de Bloom JessicaakatemiatutkijaJessica.de.Bloom@uta.fiLinna 4057050 318 6070

Tutkijat (ei työhuonetta)

Flykt Marjo – marjo.flykt@uta.fi
Kirves Kaisa - kaisa.kirves@uta.fi

Dosentit

Astikainen Piia
Hietanen Jari
Holma Juha
Jehkonen Mervi
Korpela Kalevi
Leppänen Jukka
Matikka Leena
Nieminen Pirkko
Peltonen Kirsi
Pesonen Anu-Katriina
Stengård Eija
Tuomisto Martti
Wallenius Marjut
Åstrand Kaisa – kaisa.astrand[at]kolumbus.fi

 
Ylläpito: soc.info@uta.fi
Muutettu: 4.2.2015 14.42 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti