Sisältöön
tampereen yliopisto: yhteiskuntatieteiden tiedekunta: opiskelu: tutkinto-ohjelmat: psykologian tutkinto-ohjelma:
Yhteiskuntatieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoYhteiskuntatieteiden tiedekunta
Psykologian tutkinto-ohjelma

Ovien aukiolo 

Henkilökunnan esittelysivut 

Henkilökunnan jäsenyydet hallintoelimissä

Perehdytykseen liittyvä ohjeistus on henkilökunnan käytössä olevassa verkkoasemakansiossa
N:\psykologia\PEREHDYTYS\





Psykologian henkilökunta

Hallinto (Yliopistopalvelut)

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Koivisto MerjahenkilöstösihteeriMerja.Koivisto@uta.fi
Vuorilehmus PerttiopintosihteeriPertti.Vuorilehmus@uta.fiLINNA 4054050 318 6699


Opetusteknologia (Psykonet)

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Vatjus VirvesuunnittelijaVirve.Vatjus@uta.fiPINNI B3131050 318 7600


Opettajat

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Flykt MarjotutkijatohtoriMarjo.Flykt@uta.fiLINNA 4059050 318 7746
Helmi Saijayliopistonlehtori Saija.Helmi@uta.fiLINNA 4055050 318 7641
Helminen Terhiyliopisto-opettaja Terhi.Helminen@uta.fiLINNA 4061050 318 6166
Hietanen Jariprofessori Jari.Hietanen@uta.fiPINNI B3140040 190 1384
Jehkonen Merviyliopistonlehtori Mervi.Jehkonen@uta.fiLINNA 4052050 318 6099
Kankaanpää SaijatuntiopettajaKankaanpaa.Saija.L@student.uta.fi
Kinnunen Ullaprofessori Ulla.Kinnunen@uta.fiLINNA 4060040 190 1386
Korpela Kaleviprofessori Kalevi.Korpela@uta.fiLINNA 4063050 318 6130
Kuusisto Marikayliopistonlehtori Marika.Kuusisto@uta.fiLINNA 4050050 428 0905
Kykyri Virpi-Liisayliopistonlehtori (50 %, erikoispsykologikoulutus)Virpi-Liisa.Kykyri@uta.fiLINNA 4089050 437 7271
Kylliäinen Anneliyliopistonlehtori (tutkimusvapaalla 31.12.2017 saakka)Anneli.Kylliainen@uta.fiPINNI B3141050 318 6021
Lindblom Jalluyliopisto-opettajaJallu.Lindblom@uta.fiLINNA 4040050 318 6143
Mauno Saijaprofessori (50 %, erikoispsykologikoulutus)Saija.Mauno@uta.fiLINNA 4089050 318 6770
Myllyneva AkituntiopettajaAki.MyllynevaLINNA 4044050 318 6083
Mäkikangas Anneyliopistonlehtori Anne.Makikangas@uta.fiLINNA 4056050 437 7137
Punamäki Raija-LeenaprofessoriRaija-Leena.Punamaki@uta.fiLINNA 4058050 318 6187
Ruokolainen Merviyliopistonlehtori ma. Mervi.Ruokolainen@uta.fiLINNA 4056050 318 6064
Tuomisto Marttiprofessori (täydennyskoulutus)Martti.Tuomisto@uta.fiPÄÄT D231050 351 8137
Vierikko Elinayliopistonlehtori (avoin yliopisto)Elina.Vierikko@uta.fiLINNA 4062050 318 6237

 

Emeritus

Ojanen Markku – Markku.T.Ojanen[at]uta.fi


Tutkijat

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Auvinen ElinatutkijaElina.Auvinen@uta.fi050 437 7213
Chen Tingjitohtorikoulutettava 
Heikkilä Lottatutkija (psykologia)Lotta.Heikkila@uta.fi050 437 7397
Isosävi Sannatohtorikoulutettava (työstä vapaa)Sanna.Isosavi@uta.fi
Kangaslampi SamulitutkijaSamuli.Kangaslampi@uta.fiLINNA 4059
Kujanpää Miikatutkija (wrc)Miika.Kujanpaa@uta.fiLINNA 4036050 437 7209
Laamanen Petratutkija LINNA 4018
Lauttia JennipsykologiJenni.Lauttia@uta.fiLINNA 4047050 318 6078
Minkkinen JaanatutkijatohtoriJaana.Minkkinen@uta.fiLINNA 4089050 318 7671
Mohammadi LeilatutkimusavustajaLeila.Mohammadi@uta.fi
Mäkelä Tiinatohtoriopiskelija Tiina.E.Makela@uta.fiLINNA 4038050 318 7055
Nurmi Lauratohtoriopiskelija (psykologia)Laura.J.Nurmi@uta.fiLINNA 4037050 318 7165
Nyarko Felixtutkija LINNA 4018
Ojanen Markkuprofessori (emeritus)Markku.T.Ojanen@uta.fi
Pasanen Tyttitohtoriopiskelija Tytti.Pasanen@uta.fiLINNA 4036050 318 7779
Peltola Mikkoakatemiatutkija (SA)Mikko.Peltola@uta.fiPINNI B3139050 318 6120
Peltonen Kirsiyliopistotutkija Kirsi.Peltonen@uta.fiLINNA 4041050 318 6181
Perko Kaisatutkijatohtori LINNA 4057050 318 6184
Rantanen KatitutkijatohtoriKati.Rantanen@uta.fiLINNA 4050050 318 6247
Ruotsalainen MaarittutkijaMaarit.Ruotsalainen@uta.fi
Sianoja Marjaanatohtoriopiskelija (Fulbright-stipidendi, MIT)Marjaana.Sianoja@uta.fi
Syrjämäki AleksitohtoriopiskelijaAleksi.Syrjamaki@uta.fiPINNI B3142
Tammilehto Jarkkotutkija LINNA 4018
Virtanen AnniinatutkijaE.Anniina.Virtanen@uta.fiLINNA 4057050 417 6944
Vänskä MervitohtoriopiskelijaMervi.Vanska@uta.fiLINNA 4039050 509 9235
de Bloom Jessicaakatemiatutkija (SA)Jessica.de.Bloom@uta.fiATALPA 215050 318 6070


Dosentit

Astikainen Piia
de Bloom Jessica
Hietanen Jari
Holma Juha
Jehkonen Mervi
Korpela Kalevi
Leppänen Jukka
Matikka Leena
Mäkikangas Anne
Nieminen Pirkko – Pirkko.Nieminen[at]uta.fi, puh. 050 303 0713
Peltola Mikko
Peltonen Kirsi
Pesonen Anu-Katriina
Pirilä Silja
Rantanen Johanna
Rosti-Otajärvi Eija
Stengård Eija
Tuomisto Martti
Wallenius Marjut
Åstrand Kaisa – Kaisa.Astrand[at]kolumbus.fi

 
Ylläpito: soc.info@uta.fi
Muutettu: 19.10.2017 14.53 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti