Sisältöön
tampereen yliopisto: yhteiskuntatieteiden tiedekunta: opiskelu: tutkinto-ohjelmat: sosiaalityön tutkinto-ohjelma:
Yhteiskuntatieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoYhteiskuntatieteiden tiedekunta
Sosiaalityön tutkinto-ohjelma

Yhteystiedot

SOC:n yliopistopalvelut

Opetushenkilökunta

Opetushenkilökunnan vastaanottoajat pääsääntöisesti ke 11-12. Katso mahdolliset opettajakohtaiset täsmennykset opettajan omalta sivulta.

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Autonen-Vaaraniemi Leenayliopistonlehtori (sosiaalityö)Leena.Autonen-Vaaraniemi@uta.fiLINNA 6106050 318 6066
Ekqvist Eevayliopisto-opettaja (sosiaalityö)Eeva.Ekqvist@uta.fiLINNA 6105050 437 7120
Enroos Rositutkijatohtori (sosiaalityö)Rosi.Enroos@uta.fiLINNA 6086050 318 6072
Forsberg Hanneleprofessori (sosiaalityö)Hannele.Forsberg@uta.fiLINNA 6085050 318 6073
Forsman Sinikkayliopisto-opettaja (sosiaalityö)Sinikka.Forsman@uta.fiLINNA 6097050 318 6074
Günther Kirsiyliopistonlehtori (sosiaalityö)Kirsi.Gunther@uta.fiLINNA 6092050 318 6075
Harrikari Timoprofessori (sosiaalityö)Timo.Harrikari@uta.fiLINNA 6090050 318 7725
Jokinen Arjayliopistonlehtori (sosiaalityö)Arja.Jokinen@uta.fiLINNA 6079050 318 6100
Juhila Kirsiprofessori (sosiaalityö)Kirsi.Juhila@uta.fiLINNA 6088050 338 3925
Kalliomaa-Puha Lauraapulaisprofessori (sosiaalioikeus, tenure track)Laura.Kalliomaa-Puha@uta.fiLINNA 6091040 828 8601
Korpinen Johannayliopistonlehtori (sosiaalityö)Johanna.Korpinen@uta.fiLINNA 6101050 437 7106
Kuusisto Katjayliopistonlehtori(sosiaalityö)Katja.N.Kuusisto@uta.fiLINNA 6093040 190 9846
Metteri Annayliopistonlehtori (sosiaalityö) Anna.Metteri@uta.fiLINNA 6104050 597 3051
Pösö Tarjaprofessori (sosiaalityö)Tarja.Poso@uta.fiLINNA 6084050 433 6258
Raitakari Suviyliopistonlehtori(sosiaalityö)Suvi.Raitakari@uta.fiLINNA 6094040 190 1353
Ritala-Koskinen Ainoyliopistonlehtori (sosiaalityö)Aino.Ritala-Koskinen@uta.fiLINNA 6089050 318 6200
Räsänen Jenni-Maritutkijatohtori (sosiaalityö)Jenni-Mari.Rasanen@uta.fiLINNA 6081050 318 6168
Saario Sirpatutkijatohtori (sosiaalityö)Sirpa.Saario@uta.fiLINNA 6080050 318 6215
Virolainen Verayliopisto-opettajaVera.Virolainen@uta.fiLINNA 6105050 318 7785
Ylinen Satuyliopistonlehtori (sosiaalityö, avoin yliopisto-opetus) Satu.Ylinen@uta.fiLINNA 6103050 318 6245

Tutkijat

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Holmberg SuvitohtoriopiskelijaSuvi.Holmberg@uta.fiLINNA 6033050 318 6089
Kauko Outitohtoriopiskelija LINNA 6039050 318 6114
Lamponen Tuulitohtoriopiskelija (sosiaalityö)Tuuli.Lamponen@uta.fiLINNA 6087050 318 7318
Ranta JohannatohtoriopiskelijaJohanna.Ranta@uta.fiLINNA 6082050 509 9193
Salo Arttutohtoriopiskelija (sosiaalityö)Arttu.Salo@uta.fiLINNA 6039050 318 7639
Vierula Tarjatutkija (sosiaalityö) Tarja.Vierula@uta.fiLINNA 6080050 318 6238
Virolainen Verayliopisto-opettajaVera.Virolainen@uta.fiLINNA 6105050 318 7785

Dosentit

Clarke Kris, (sosiaalityö)

Heino Tarja, VTT (sosiaalityö, erit. lastensuojelu)

Heinonen Tuula, (sosiaalityö)

Jokinen Arja, YTT (sosiaalityö)

Kröger Teppo, YTT (sosiaalityö)

Kuronen Marjo, PhD (sosiaalityö)

Lehto Juhani, YTT (sosiaalityö)

Murto Lasse, YTT (sosiaalipolitiikka, erit. sosiaalihuolto)

Mäntysaari Mikko, YTT (sosiaalityö)

Stepney Paul, PhD (sosiaalityö)

Urponen Kyösti, VTT (sosiaalipolitiikka)

 
Ylläpito: soc.info@uta.fi
Muutettu: 11.1.2017 9.46 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti