Sisältöön
tampereen yliopisto: yhteiskuntatieteiden tiedekunta: tutkimus: työelämän tutkimuskeskus - work research centre (wrc):
Yhteiskuntatieteiden tiedekuntaTampereen yliopistoYhteiskuntatieteiden tiedekunta
Työelämän tutkimuskeskus - Work Research Centre (WRC)

Työelämän tutkimuskeskuksen henkilökunta

Hallinto

Nimi Tehtävä Puhelin Huone
Tuula Heiskanen tutkimusjohtaja  050 318 6082 Linna 5094

Tutkijat

NimiTehtäväSähköpostiHuonePuh
Aho SimoerikoistutkijaSimo.Aho@uta.fiLINNA 5085050 318 6059
Anttila Timoyliopistotutkija (työelämän tutkimus) timo.e.e.anttila@jyu.fi
De Wispelaere JurgentutkijaJurgen.De.Wispelaere@uta.fi
Jokinen EsatutkijaEsa.Jokinen@uta.fiLINNA 5035050 318 6101
Järvinen Katri-MariatutkijaKatri-Maria.Jarvinen@uta.fiLINNA 5105050 318 7812
Kinnunen Ullaprofessori (psykologia)Ulla.Kinnunen@uta.fiLINNA 4060040 190 1386
Koistinen Perttiprofessori (sosiaalipolitiikka, erit. työpolitiikka)Pertti.Koistinen@uta.fiLINNA 5071050 318 6123
Koivunen TuijatutkijatohtoriTuija.Koivunen@uta.fiLINNA 5108050 318 7674
Korvajärvi Päiviprofessori (naistutkimus, alana yhteiskuntatieteellinen naistutkimus)Paivi.Korvajarvi@uta.fiLINNA 6020050 318 6133
Krutova OxanatohtoriopiskelijaOxana.Krutova@uta.fiLINNA 5108050 431 2534
Leinonen MinnatutkijaMinna.Leinonen@uta.fiLINNA 5092050 318 6141
Lipiäinen LiudmilatutkijaLiudmila.Lipiainen@uta.fiLINNA 5109050 318 6170
Mauno Saijaprofessori (psykologia, alana työ- ja organisaatiopsykologia)Saija.Mauno@uta.fiLINNA 4089050 318 6770
Melin Harriprofessori (sosiologia)Harri.Melin@uta.fiLINNA 5065050 420 1526
Mäkiaho AritutkimussihteeriAri.Makiaho@uta.fiLINNA 5083050 318 6206
Nätti Joukoprofessori (sosiaalipolitiikka)Jouko.Natti@uta.fiLINNA 5070050 318 6173
Ojala SatututkijaSatu.Ojala@uta.fiLINNA 5093050 318 6176
Otonkorpi-Lehtoranta KatritutkijaKatri.Otonkorpi-Lehtoranta@uta.fiLINNA 5091050 318 6179
Palukka Hanneleyliopistotutkija (alana työelämän tutkimus)Hannele.Palukka@uta.fiLINNA 5053040 190 9712
Perko KaisatutkijaKaisa.Perko@uta.fiLINNA 4018050 318 6184
Peutere LauratutkijaLaura.Peutere@uta.fi050 318 7581
Pihlava Kaisa-MariatutkijaKaisa-Maria.Pihlava@uta.fi
Pyöriä Pasiyliopistonlehtori (sosiologia)Pasi.Pyoria@uta.fiLINNA 5054050 318 6188
Ruokolainen Merviyliopistonlehtori (psykologia)Mervi.Ruokolainen@uta.fiLINNA 4056050 318 6064
Ruusuvuori Johannaprofessori (sosiaalipsykologia)Johanna.Ruusuvuori@uta.fiATALPA 312050 318 6151
Saari TiinatutkijatohtoriTiina.P.Saari@uta.fi
Saloniemi Anttiprofessori (sosiologia)Antti.Saloniemi@uta.fiPORI 386E050 462 7394
Sianoja MarjaanatohtoriopiskelijaMarjaana.Sianoja@uta.fiLINNA 4057050 318 6144
Syvänen Sirpayliopistotutkija (alana työelämän tutkimus)Sirpa.Syvanen@uta.fiLINNA 5086040 190 1315
Särkikoski TuomotutkijatohtoriTuomo.Sarkikoski@uta.fiKUMLINGE050 318 7692
Tiitinen SannitutkijatohtoriSanni.Tiitinen@uta.fiLINNA 6078050 509 9195
Tikkamäki KatiyliopistotutkijaKati.Tikkamaki@uta.fiLINNA 5104040 190 1309
Torrente PedrotutkijatohtoriPedro.Torrente@uta.fi
Turja TuulitohtoriopiskelijaTuuli.Turja@uta.fiLINNA 6102050 318 7765
Van Aerschot LinatutkijatohtoriLina.Van.Aerschot@uta.fiLINNA 5097050 318 6234
Virkajärvi MarjukkatutkimussihteeriMarjukka.Virkajarvi@uta.fiATALPA 218050 318 6697
de Bloom Jessicatutkijatohtori (kollegium)Jessica.de.Bloom@uta.fiATALPA 215050 318 6070
 
Käyntiosoite: Kalevantie 5, Linna 5. krs
Postiosoite: WRC, Yhteiskunta- ja kulttuuritieteiden yksikkö
33014 Tampereen yliopisto
Ylläpito: soc.info@uta.fi
Muutettu: 29.3.2017 15.03 Muokkaa

Tampereen yliopisto

Tampereen yliopisto
03 355 111
kirjaamo@uta.fi


KARVI-auditoitu HR Excellence in Research

YLIOPISTO
Tutkimus
Opiskelijaksi
Opiskelu
Ajankohtaista
Yhteistyö ja palvelut
Yliopisto

AJANKOHTAISTA
Aikalainen
Avoimet työpaikat
Rehtoriblogi
Tampere3

PALVELUT
Aktuaarinkanslia
Avoin yliopisto
Hallinto
Kansainvälisen koulutuksen keskus
Kielikeskus
Kielipalvelut
Kirjaamo
Kirjasto
Liikuntapalvelut
Viestintä
Tietohallinto
Tutkimuspalvelut
Täydennyskoulutus
Tietoarkisto
» lisää palveluita

OPISKELU
Opetusohjelma
Opinto-oppaat
Opiskelijan työpöytä

SÄHKÖISET PALVELUT
Andor-hakupalvelu
Andor - uusi lainasi
Intra
Moodle (learning2)
NettiOpsu / NettiRekka
NettiKatti
Sähköinen tenttipalvelu
TamPub
Office 365 webmail
Utaposti webmail
Wentti