Aktuaarinkanslia ja avoimen yliopisto-opetuksen palvelupiste

    Yhteystiedot

    Yliopiston päärakennus, Kalevantie 4, huone A 121

    aktuaari@uta.fi, avoin@uta.fi

    Aukioloajat ja puhelinpalvelu:

    Ma klo 10-16 sekä ti-pe klo 10-14

    Poikkeukset:

    Olemme joululomalla 27.-29.12.2017

    Aktuaarinkanslia
    Puh. 050 318 7000

    Avoin yliopisto-opetus
    Puh. 040 190 4100

    Postiosoitteet:

    Aktuaarinkanslia, 33014 Tampereen yliopisto TAI
    TaY/Avoin yliopisto-opetus, 33014 Tampereen yliopisto

    Palvelut

    Aktuaarinkanslian palvelupisteessä hoidetaan yliopistoon ilmoittautumiseen liittyvät asiat. Lisäksi sieltä saa:

    •     opiskelijakortin lukuvuositarran
    •     virallisen opintosuoritusotteen
    •     opiskelijatodistuksen
    •     noutaa tutkintotodistuksen
    •     tilata virallisen jäljennöksen tutkintotodistuksesta (pyynnöt etukäteen, toimitusaika n. 2 viikkoa)

    Yllämainittuja asiakirjoja voi tilata maksutta osoitteesta aktuaari@uta.fi.    

    Aktuaarinkanslian tehtäviin kuuluu myös avoimen yliopisto-opetuksen opiskelijapalvelu, opiskelijatietojärjestelmän ylläpidon ja kehittämisen koordinointi.

    Kansainvälisen liikkuvuuden tukemiseksi Tampereen yliopistossa on käytössä ECTS-järjestelmä. Valmistuva opiskelija saa myös automaattisesti ja ilmaiseksi Diploma Supplementin (ks. lisätietoja Tutkintotodistus-sivulta).

    Henkilökunta

    Nimi Tehtävä Sähköposti Huone Puhelin
    Anttonen Kirsti opintosihteeri Kirsti.Anttonen@uta.fi PÄÄT A122 040 190 1811
    Fleminch Liisa suunnittelija Liisa.Fleminch@uta.fi PÄÄT C143 040 190 1818
    Hautakangas Sami tietojärjestelmäpäällikkö Sami.Hautakangas@uta.fi PÄÄT C107 050 462 7387
    Liikanen Arja opintosihteeri Arja.Liikanen@uta.fi PÄÄT A121 040 190 1809
    Mäkelä Leena rekisterisihteeri Leena.K.Makela@uta.fi PÄÄT A121 050 318 6375
    Siitojärvi Kristiina osastosihteeri Kristiina.Siitojarvi@uta.fi PÄÄT A122 040 190 1816
    Sippola Sirkka koulutuspäällikkö Sirkka.Sippola@uta.fi PÄÄT C101 050 522 8014