Tohtorin tutkinnon pääaineen vaihtaminen

Jos pohdit tohtorin tutkintosi pääaineen tai oppialan vaihtoa tiedekuntasi sisällä, ota yhteyttä tiedekuntasi tohtorikoulutuksesta vastaavaan henkilöön. Pääaineen tai oppialan vaihtoa haetaan vapaamuotoisella hakemuksella. Yhteyshenkilölistan löydät alta.

Mikäli suunnittelemasi pääaine tai oppiala ja tohtoriohjelma on toisessa tiedekunnassa, tulee opiskeluoikeutta hakea normaalin hakumenettelyn kautta.

Johtamiskorkeakoulu

Nimi Tehtävä Sähköposti Huone Puhelin
Saastamoinen Sari hallintopäällikkö

- henkilöstö- yleis- ja taloushallinnon esittely- ja suunnittelutehtävät
- jatkokoulutusasiat
- lähiesimiestehtävät (HePa, Yha)
Sari.Saastamoinen@uta.fi PINNI A2036 040 190 1479

Kasvatustieteiden tiedekunta

Nimi Tehtävä Sähköposti Huone Puhelin
Raudasoja Sari opintokoordinaattori

- tohtoriohjelman neuvonta ja ohjaus, opetusohjelmat, opiskelijavalinnat
Sari.Raudasoja@uta.fi VIRTA 248 050 318 6666

Luonnontieteiden tiedekunta

Nimi Tehtävä Sähköposti Huone Puhelin
Koskinen Taru opintopäällikkö

Luonnontieteiden tiedekunta:
- tutkintohallintoasiat, esittely- ja suunnittelutehtävät
- perus- ja jatkotutkintojen opiskelijavalinnat
- opintojen hyväksilukuasiat
- jatkotutkintojen hyväksymiseen liittyvät asiat
- LUO-opintopalveluiden lähiesimiestehtävät
Muut asiantuntijatehtävät
Taru.Koskinen@uta.fi PINNI B1051 040 190 1219

Lääketieteen ja biotieteiden tiedekunta

Nimi Tehtävä Sähköposti Huone Puhelin
Viilo Marjatta Koulutussuunnittelija

Jatkotutkintoihin liittyvä haku- ja valmistumisneuvonta
Opinto-oikeusneuvonta
Lääketieteen ja biotieteiden tohtoriohjelma, TaY tohtorikoulutus
Marjatta.Viilo@uta.fi ARVO E160 050 365 7133
Orhanen Sari Koulutuspäällikkö, ammatillinen jatkokoulutus Sari.Orhanen@uta.fi ARVO E160 050 437 2657

Viestintätieteiden tiedekunta

Nimi Tehtävä Sähköposti Huone Puhelin
Toikkanen Kati koulutusasiantuntija Kati.Toikkanen@uta.fi PÄÄT C140 040 190 1202

Yhteiskuntatieteiden tiedekunta

Nimi Tehtävä Sähköposti Huone Puhelin
Nikkari Leena Opintopäällikkö
Esittelijä; tieteellisiä jatkotutkintoja koskevat asiat, tieteellisen jatkokoulutuksen opintohallinnon vastuuhenkilö
Leena.Nikkari@uta.fi LINNA 6061 040 190 9844